Zapasy. Kolejne worki z medalami dla przedstawicieli Orła Namysłów

Od lewej: Aleksandra Witoś, Paweł Malicki i Alicja Czyżowicz, medaliści mistrzostw Polski seniorów. materiały klubowe
Trzy medale mistrzostw Polski seniorów, a także bardzo dużo krążków w mistrzostwach Polski WZ LZS wywalczyli przedstawiciele Orła Namysłów, startujący w różnych kategoriach wiekowych.

Największym osiągnięciem mogła się pochwalić Alicja Czyżowicz, która sięgnęła po srebro w kat. do 53 kg. Dla tej 23-letniej zawodniczki, od lat będącej wyróżniającą się postacią w namysłowskim klubie, był to już czwarty krążek zdobyty w seniorskim krajowym czempionacie. Wcześniej 2. miejsce zajęła również w 2020 roku, a brązowy medal zdobywała w 2016 i 2019.

Na najniższym stopniu podium w tegorocznych mistrzostwach Polski, rozgrywanych w Rzeszowie, stanęła z kolei debiutująca w nich na szczeblu seniorskim Aleksandra Witoś (kat. do 59 kg). Tym samym ta zaledwie 18-letnia zapaśniczka odniosła już kolejny bardzo duży sukces w tym roku. Kilka tygodni temu sięgnęła ona bowiem również po brąz mistrzostw Europy do lat 20.

Tak jak i Witoś, zmagania w stolicy Podkarpacia na 3. pozycji zakończył też Paweł Malicki (kat. do 79 kg), rywalizując w stylu wolnym. Po starcie tego 23-latka w klubie odczuwalny był jednak lekki niedosyt, ponieważ miał on dużą szansę przynajmniej na występ w finale. Z drugiej strony, każdy medal cieszy, więc można śmiało można uznać go za sukces. Malicki powtórzył zarazem osiągnięcie z 2018 roku, kiedy to wywalczył brąz podczas seniorskich mistrzostw Polski w Teresinie. Wtedy toczył jednak boje w innej kategorii wagowej - do 74 kg.

Inni przedstawiciele Orła w ostatnich dniach pokazali się też ze znakomitej strony na mistrzostwach Polski LZS w zapasach w stylu wolnym kadetów U-17 oraz juniorów-młodzieżowców U-23.

Jeżeli chodzi o starszą z wymienionych grup, po złoty medal sięgnął Marcin Stanek (kat. do 74 kg). Czterech jego klubowych kolegów również brało udział w finale, ale ostatecznie musiało się zadowolić się srebrnymi krążkami. Byli nimi: Mateusz Buczkowski (kat. do 61 kg), Krystian Krupiński (kat. do 65 kg), Szymon Drabek (kat. do 125 kg) i ... wspominany już wcześniej Paweł Malicki (kat. do 79 kg).

Wśród kadetów najlepszy okazał się natomiast Oskar Niedźwiecki, startujący w kat. do 45k g. Zdobyciem srebrnych krążków mogli się pochwalić Maksymilian Niedźwiecki (kat. do 45 kg), Piotr Balcerzak (kat. do 55 kg) oraz Patryk Bratosiewicz (kat. do 60 kg). Brązowy medal zawisnął natomiast na szyi Adriana Sikory (kat. do 55 kg).

Ponadto Orła reprezentowali jeszcze Wiktor Bender (kat. do 55 kg) oraz Petro Pidtykanov (kat. do 92 kg), lecz oni zajęli miejsca poza podium - odpowiednio 8. i 9.

Natomiast odnośnie startów dziewcząt w mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Młodziczek U-14, wzięły w nich udział trzy młode namysłowianki.

Na medal, dosłownie, i to złoty, spisała się Kinga Wojnarska. W kat. do 58 kg zdominowała ona swoje rywalki, wszystkie pojedynki wygrywając przed czasem bez straty punktów technicznych.

Krążek, tyle że koloru brązowego, wywalczyła też Karina Loianich (kat. do 64 kg), debiutująca w tak znaczących zawodach.

Poza podium, na 5. lokacie, rywalizację ukończyła z kolei Anna Rudnyk (kat. do 54 kg).