Zapasy. Lejczak zdobył Puchar Polski, brąz Malickiego

Nasi zapaśnicy z trenerami.
Nasi zapaśnicy z trenerami. Klubowe
We Włodawie odbył się Puchar Polski kadetów do lat 17 w zapasach w stylu wolnym będący także pierwszą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach wystartowało blisko 200 zawodników z 46 klubów z całej Polski, a wśród nich trzech reprezentantów Orła Namysłów. Najlepiej spisał się Wiktor Lejczak, który po bardzo dobrych walkach w kategori wagowej 63 kg zdobył złoty medal. Nasz zawodnik w w półfinale pokonał Gabriela Pełkę (Iskra Spiczyn), a w decydującej walce o złoto okazał się lepszy od Marcina Czyżowskiego (AKS Białogard).

Brązowy medal w kat. do 69 kg wywalczył z kolei Paweł Malicki, który uległ późniejszemu triumfatorowi Dawidowi Piskorzowi (Bizon Milicz), ale potem spisywał się bardzo dobrze i stanął przed szansą na brąz. W pojedynku tym wygrał z Rafałem Daniszem (Slavia Ruda Śląska).

Warto zaznaczyć, że obie te kategorie były zdecydowanie najmocniejsze i najliczniej obsadzone w tej grupie wiekowej w tym roku.
Na dobrym ósmym miejscu dającym awans do OOM zawody w kat. do 50 kg skończył najmłodszy w ekipie 15-letni Jakub Makuch, dla którego był to debiut w grupie kadetów. W klasyfikacji drużynowej Orzeł został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Wygrał AKS Białogard przed Mazowszem Teresin i Suplesem Kraśnik.

Przed naszymi zawodnikami jeszcze starty w imprezach mistrzowskich i turniejach międzynarodowych na Węgrzech i w Niemczech, a Lejczak i Malicki rywalizują o prawo startu na mistrzostwach Europy i świata kadetów. Trenerami zawodników są Krzysztof Pawlak i Marcin Marcinkiewicz.