forntuna
  Zapasy. Marcinkiewicz i Brzozowski są najwyżej z Polaków w...

  Zapasy. Marcinkiewicz i Brzozowski są najwyżej z Polaków w rankingu

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Sabat

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Krystian Brzozowski i Radosław Marcinkiewicz plasują się w czołówce światowej w stylu wolnym. Obaj walczyć będą o wyjazd na igrzyska.
  Krystian Brzozowski

  Krystian Brzozowski ©Klubowe

  W najnowszym rankingu Światowej Federacji Zapaśniczej UWW (United World Wrestling) wysokie miejsca zajmują dwaj zawodnicy Orła Namysłów. Krystian Brzozowski (kategoria 74 kg) jest jedynym Polakiem w pierwszej 20 tej wagi i zajmuje aktualnie 19. miejsce.

  Nie do końca odzwierciedla ono jego pozycję w hierarchii, gdyż z powodów szkoleniowych (zgrupowania kadry) i zdrowotnych nie startował w wielu imprezach międzynarodowych co w rankingu jest najważniejsze. Brzozowski zaliczył jedynie start w mocnej stawce w Sofii, gdzie zajął 2. miejsce.

  W kategorii Brzozowskiego listę otwiera Amerykanin Jordan Burroughs, na drugim miejscu jest Rosjanin Aniuar Giedujew, a na trzeciej reprezentant Mongolii - Unurbat Purevjav. W czołowej dwudziestce, jest aż sześciu Rosjan i trzech zawodników z byłego ZSRR.

  Natomiast Radosław Marcinkiewicz (kat. 86 kg) jest najwyżej sklasyfikowanym polskim zapaśnikiem w swojej wadze i zajmuje 16. pozycję, choć także i on kilka startów opuścił i od mistrzostw świata praktycznie nie startował. Numerem jeden w kat 86. kg jest aktualny mistrz świata Abdulrashid Sadulajew z Rosji, który wyprzedza Turka Selima Yasarta i Gruzina Sandro Aminaszwiliego. Co ciekawe aż 15 zawodników z 20 reprezentuje Europę.

  Na 19. miejscu sklasyfikowany jest drugi z Polaków Zbigniew Baranowski, główny konkurent Marcinkiewicza do olimpijskiej nominacji, którą zdobywa się dla kraju. Kluczowe turnieje dopiero przed zapaśnikami i Opolanie właśnie do nich się szykują.

  - Mamy nadzieję, że z upływem sezonu nasi zawodnicy będą awansować w rankingu co zaowocuje kwalifikacją do igrzysk w Rio de Janeiro i walką o medale, bo obaj mają bardzo ambitne cele - mówi Krzysztof Pawlak, trener koordynator Orła.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Ludzie inteligentni, ze znakomitą obsadą, już 26 listopada w Opolu

  Ludzie inteligentni, ze znakomitą obsadą, już 26 listopada w Opolu

  Poznajcie kolejne przygody Pszczółki Poli i Pana Trucicelskiego

  Poznajcie kolejne przygody Pszczółki Poli i Pana Trucicelskiego

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Zobacz aktualne wyniki plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Zobacz aktualne wyniki plebiscytu Nauczyciel na Medal