Zapasy. Medale Orła Namysłów w Mistrzostwach Polski

RedakcjaZaktualizowano
Ekipa Orła z trofeami.
Ekipa Orła z trofeami. Archiwum klubowe
Dwa trzecie miejsca indywidualnie oraz taka sama pozycja w klasyfikacji klubowej to dorobek Orła Namysłów w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w zapasach w stylu wolnym.

Opolszczyznę reprezentowało siedmiu specjalistów stylu wolnego z Orła i w większości spisali się bardzo dobrze. Najlepiej wypadli Szymon Makuch, który w kategorii wagowej do 55 kg wywalczył brązowy medal, czym powtórzył wynik z poprzedniego roku oraz Rafał Czyżowicz, stając na trzecim stopniu podium w wadze do 84 kg.

Namysłowianie mocno obsadzili kategorię 74 kg, a dwóch z nich „otarło się” o medale. Przemysław Komsa, pierwszy raz startując w tej wadze, zajął 5. miejsce. Tylko kilku sekund zabrakło mu, by wygrać walkę decydującą o awansie do strefy medalowej.
Na 8. pozycji zawody ukończył z kolei Paweł Malicki, dla którego był to debiut w grupie juniorów i co więcej w wyższej kategorii wagowej. Mistrz Polski kadetów z zeszłego roku w kat. 69 kg w Teresinie startował ze sporą niedowagą i z niedoleczoną kontuzją kolana.

- Mimo tych problemów po trzech wygranych walkach z mocnymi rywalami i jednej porażce miał szansę wywalczyć brązowy medal - relacjonuje trener Krzysztof Pawlak. - Niestety, przegrał końcówkę decydującej walki. Udowodnił jednak, że w następnym roku powinien być faworytem tej kategorii.
Również w wadze do 74 kg startował Mateusz Malicki, który po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach zajął 9. miejsce. Siódmy w kat. do 96 kg był Dawid Czyżowicz, tocząc bardzo dobre walki.

Nieudany start zaliczył Robert Zubyk, który był 12. w kat. do 66 kg, a przed rokiem, choć w wadze do 60 kg - był wicemistrzem Polski.
- Przed nim wiele pracy i kilka zmian w jego zapasach, ale to ambitny zawodnik i w tym roku zapewne będzie się liczył w walce o medal mistrzostw Polski juniorów – uważa trener Pawlak.

W klasyfikacji klubowej podopieczni Krzysztofa Pawlaka i Marcina Marcinkiewicza zajęli 3. miejsce. Zdobyli brązowy medal i 40 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Wygrali gospodarze z Mazowsza Teresin, przed zawodnikami Stali Rzeszów.
Co ciekawe, głównym trenerem rzeszowskiego klubu jest Sebastian Maczuga, który swoje największe sukcesy jako zawodnik osiągnął w Namysłowie. W Orle przez 5 lat trenował pod okiem Krzysztofa Pawlaka.
W Teresinie mieliśmy jeszcze dwa namysłowskie akcenty, bowiem sędziami byli Dariusz Stępień i Bartosz Dorociak.

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Zapasy. Medale Orła Namysłów w Mistrzostwach Polski - Nowa Trybuna Opolska