Zapasy. Młodzież Orła Namysłów pojechała głównie po naukę

Klubowe
Z udziałem namysłowian rozegrany został VIII Memoriał Marcina Jureckiego, czyli zawody w bardzo silnej obsadzie międzynarodowej.

Zmagania w Białogardzie miały rangę Pucharu Polski seniorów w stylu wolnym. W tegorocznej edycji turnieju na matach zameldowali reprezentanci dziesięciu krajów: Rosji, Grecji, Izraela, Finlandii, Ukrainy, Niemiec, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji oraz oczywiście z polskich klubów.

Wśród 118 zapaśników znalazło się czterech młodych reprezentantów namysłowskiego Orła, dla których start w tak mocnych zawodach był przede wszystkim nauką. W konfrontacji z utytułowanymi i obytymi na licznych arenach rywalami nie mieli jeszcze większych szans i zajęli w zmaganiach dalsze lokaty. Paweł Malicki (kat. 70 kg) został sklasyfikowany na 8. pozycji (po porażce z Mateuszem Pisarskim z LMKS Krasnystaw), a w tej samej wadze 9. był Mariusz Sajdak (przegrał z Rosjaninem Saidbekiem Murtazaliewem).

Z kolei w kat. 65 kg Robert Zubyk nie sprostał Mateuszowi Nejmanowi (ZTA Zgierz) i zajął 8. pozycję. Wreszcie Szymon Makuch (57 kg) uplasował się na 12. miejscu, po przegranej z Adamem Górzyńskim (Gryf Wojnowo).

W punktacji drużynowej Orzeł zajął 23. miejsce (15 pkt.), startując bez Krystiana Brzozowskiego, Radosława Marcinkiewicza, Patryka Dworczyka i Arkadiusza Böhma.

Z kolei w podobnych zawodach kobiet w Raciborzu wzięły udział najlepsze zawodniczki w naszym kraju, a wśród nich nasza jedynaczka Alicja Czyżowicz. Zapaśniczka Orła wywalczyła ostatecznie 5. miejsce. Dla Opolanki był to pierwszy występ w grupie seniorek i w nowej dla siebie kat. do 55 kg.