Zapasy. Namysłowianie walczą o powołanie do kadry

Wiktor Lejczak po wygranej walce z Bułgarem.
Wiktor Lejczak po wygranej walce z Bułgarem. Klubowe
W niemieckim Luckenwalde odbył się Międzynarodowy Puchar Brandenburgii w zapasach w stylu wolnym kadetów do lat 17.

W silnie obsadzonej imprezie dobrze zaprezentowało się trzech zawodników Orła Namysłów. Srebrny medal w kat. wagowej do 69 kg zdobył Paweł Malicki, który w finale musiał uznać wyższość reprezentanta Niemiec. Natomiast 5. miejsce w kat. do 63 kg zdobył Wiktor Lejczak.

W wywalczenie lepszej lokaty przeszkodziła mu kontuzja łuku brwiowego, której doznał w walce repasażowej. Obaj nasi zapaśnicy rywalizują o start w barwach reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy i Świata w tej grupie wiekowej.

Trzeci nasz zawodnik, najmłodszy w ekipie, Jakub Makuch ( 54 kg ) zajął dalszą lokatę. W punktacji drużynowej Orzeł uplasował się na dziesiątym miejscu. Startowało w sumie 160 zawodników z 28 krajowych i narodowych drużyn z Niemiec, Polski, Rosji, Finlandii, Francji, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Węgier, Szwajcarii.
Warto odnotować także, że złoty medal dla reprezentacji Niemiec w kat. do 58 kg zdobył wywodzący się Namysłowa i na zawodach krajowych reprezentujący Orła - Adrian Wolny, który zapewnił sobie tym samym start w Mistrzostwach Europy i Świata w ekipie naszych zachodnich sąsiadów. Wolny wszystkie swoje walki wygrał przed czasem, a w finale zwyciężył zawodnika z Francji przez przewagę techniczną.