Zapasy. Orły z Namysłowa trzy razy na podium

Wiktor Lejczak na pierwszym miejscu podium w kategorii kadetów do 63 kg.
Wiktor Lejczak na pierwszym miejscu podium w kategorii kadetów do 63 kg. Klubowe
W Rudniku koło Raciborza 195 zawodników z 39 klubów stanęło do walki o medale międzynarodowych mistrzostw Polski kadetów i juniorów.

Oprócz krajowej czołówki zapaśników w stylu wolnym w dwóch kategoriach: do lat 17 i 20 na zawody przyjechali również zawodnicy z Niemiec, Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Słowacji, którzy w większości okazali się wymagającymi rywalami dla polskich zapaśników.

Wśród nich nie zabrakło oczywiście reprezentantów Orła Namysłów, którzy potwierdzili przynależność do najlepszych. Nasza szóstka sięgnęła ostatecznie po trzy medale. Złote i tytuły międzynarodowych mistrzów Polski w grupie kadetów zdobyli Wiktor Lejczak (63 kg) i Paweł Malicki (69 kg). Pierwszy w finale zdeklasował Ivarsa Samusonoksa z Łotwy, wygrywając z nim przed czasem 10-0 (przewaga techniczna), natomiast w półfinale pokonał na punkty mistrza Niemiec Tima Baura.

Lejczak zaprezentował się wyśmienicie i znacząco przybliżył się do startu w mistrzostwach Europy dla tej grupy wiekowej.
Malicki po tym jak w 1/2 finału wygrał na punkty z Wiktorem Chwiejem z Suplesu Kraśnik, w walce o złoto także na punkty zwyciężył zawodnika gospodarzy z Dębu Brzeźnica - Remigiusza Waśkowskiego. Malicki także walczy o wyjazd na ME, a co warte podkreślenia obie kategorie w których startowali namysłowianie były najmocniej obsadzonymi i najliczniejszymi.

Trzeci medal - tym razem brązowy - zdobył w grupie juniorów Rafał Czyżowicz (84 kg). W walce o brązowy medal pokonał on Ukraińca Andrija Zadwornyja. Pozostali nasi zawodnicy nie stanęli na podium, ale zajęli wysokie lokaty.

Kadet Jakub Makuch (50 kg) był siódmy, junior Szymon Makuch (55 kg) uplasował się na 5. miejscu, a jego rówieśnik Robert Zubyk (60 kg) na ósmym.