Zapasy. Orzeł Namysłów posiada czołowych młodzików w Polsce

Czworo przedstawicieli Orła Namysłów sięgnęło po medale mistrzostw Polski młodzików. Po raz kolejny w kraju nie miał sobie równych Adrian Sikora.

Dla tego zawodnika namysłowskiego klubu, rywalizującego w najliczniej obsadzonej kategorii do 48 kg, był to już bowiem z rzędu złoty medal mistrzostw kraju. W 2018 i 2019 roku zdobywał go jednak w innych kategoriach wagowych, odpowiednio do 38 i 44 kg.

Tym razem Sikora również absolutnie nie miał sobie równych, co najdobitniej potwierdził wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem. Jego klubowi trenerzy żałują, że z powodu pandemii koronawirusa nie zostały w tym roku rozegrane mistrzostwa Europy do lat 15. Ich zdaniem Sikora miałby i tam realną szansę powalczyć o bardzo wysokie miejsce.

Na podium MP U-15 stanęli jeszcze dwaj inni zawodnicy Orła: Maksymilian Marcinkiewicz (kat. do 41 kg) oraz Gracjan Matyjasek (kat. do 52 kg). Obaj wywalczyli brązowy krążek. Co godne podkreślenia, drugi z nich uczynił to mimo porażki w pierwszym starciu. Pięć kolejnych walk wygrał już jednak przed czasem i pokazał, że słaby start był jedynie wypadkiem przy pracy.

Świetnie w mistrzostwach Polski młodziczek spisała się też przedstawicielka namysłowskiego klubu Kinga Wojnarska. Choć dopiero debiutowała ona w zawodach tak dużej rangi, zdobyła ona srebro w kat. do 58 kg.

Obok wszystkich wymienionych, Orła w krajowym czempionacie młodzików reprezentowali jeszcze:Przemysław Asztemborski (5. miejsce), Maksymilian Niedźwiecki, Paweł Gąsior , Nikodem Dobrzycki (wszyscy 7. pozycja, Oliwier Krupiński (75 kg), Antoni Ausfeld (obaj 8. lokata), Oskar Niedźwiecki (11.), Denis Denisiewicz (14.), Miłosz Hyż (19.), Bohdan Rosinskyi oraz Adrian Paszkowski (obaj 24. miejsce).