Zapasy. Orzeł Namysłów wysoko w rankingach

Z lewej Radosław Marcinkiewicz.
Z lewej Radosław Marcinkiewicz. Klubowe
Zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego ogłosił rankingi za 2015 rok oraz nadał klasy sportowe. Zawodnicy i zawodniczki Orła Namysłów pokazali się z bardzo dobrej strony.

W najważniejszym rankingu PZZ na najlepszy klub 2015 r. gdzie były brane pod uwagę wszystkie wyniki od grupy młodzika do seniora Orzeł Namysłów został sklasyfikowany w zapasach w stylu wolnym na bardzo wysokim 3. miejscu w kraju z 605 pkt. Zwyciężył AKS Białogard (1114 pkt.) przed Mazowszem Teresin (707 pkt.). W zapasach kobiet Orzeł uplasował się zaś na 15. pozycji z 138 pkt. walcząc w praktyce 2-3 zawodniczkami. Wygrał klub Cement Gryf Chełm (1284, 5 pkt.) przed Grunwaldem Poznań (690 pkt.) i Slavią Ruda Śląska (518,5 pkt.).

W rankingu na najlepszego zawodnika stylu wolnego, gdzie liczyły się wszystkie starty Radosław Marcinkiewicz zajął drugie miejsce z 270 pkt., a wygrał pochodzący z Dagestanu w Rosji Magomedmurad Gadzhiev (AKS Białogard, 310 pkt), a trzecie miejsce zajął wychowanek Krotoszyna, a reprezentujący Grunwald Poznań Radosław Baran (170 pkt.). Na szóstym miejscu za 2015 rok sklasyfikowany został Krystian Brzozowski (145 pkt.), ale nasz zawodnik w tym roku walczył w malej liczbie zawodów a to w takim rankingu bardzo się liczy.

W zapasach kobiet nasze młode zapaśniczki, wicemistrzynie Europy uplasowały się na następujących miejscach: 27. Alicja Czyżowicz (66 pkt.), a 44. Ewelina Ciunek (46 pkt.). Dalsze miejsca naszych zawodniczek podyktowane są tym, że imprezy młodszych grup wiekowych są w stosunku do grupy seniorów bardzo nisko punktowane. W rankingu zwyciężyła Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryf Chełm z 220 pkt. przed Iwona Matkowską z Grunwaldu Poznań (215 pkt.) oraz Roksaną Zasiną z ZTA Zgierz (203 pkt.).

W rankingu na najlepszego trenera 2015 roku w stylu wolnym szkoleniowiec Orła Krzysztof Pawlak zajął trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zdobył Cezary Jastreb (AKS Białogard), natomiast drugie Artur Albinowski (Mazowsze Teresin). Z kolei rankingu Klubowego Mistrza Polski w grupie młodzików (12-14 lat) Orzeł zajął bardzo dobre 4. miejsce z 66 pkt. Wygrała Olimpia Cieszków (169 pkt.) przed Ceramikiem Krotoszyn (120 pkt.) oraz Mazowszem Teresin (102 pkt.).

We wspólnym ogólnopolskim programie PZZ i Ministerstwa Sportu „Zapasy w każdej szkole” placówka z Domaszowic (filia Orzeł Namysłów) zdobyła 3. miejsce w kraju na 66 szkoły objęte tym zadaniem.

PZZ przyznał też klasy sportowe. Najwyższe z możliwych - Mistrzowskie Międzynarodowe przypadły: Brzozowskiemu, R. Marcinkiewiczowi i Ciunek, natomiast Mistrzowską Krajową zdobyli: Czyżowicz, Robert Zubyk, Patryk Dworczyk.