Zapasy. Radek Marcinkiewicz obronił honor wolniaków

Radosław Marcinkiewicz.
Radosław Marcinkiewicz. Klubowe
W Skopje odbyły się wojskowe mistrzostwa świata w zapasach kobiet, stylu wolnym oraz klasycznym. Z medalem wrócił Radosław Marcinkiewicz.

Zawody w konkurencjach męskich były tradycyjnie bardzo mocno obsadzone, bo wielu zawodników na co dzień zakłada wojskowe mundury. Tak jest choćby w przypadku dwóch namysłowian z Orła, jednych z najlepszych zapaśników w kraju i na świecie ostatnich lat w stylu wolnym - Krystiana Brzozowskiego i Radosława Marcinkiewicza, którzy są jednocześnie żołnierzami Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu.

Tym razem po brązowy medal sięgnął startujący w kategorii do 86 kg Marcinkiewicz. Został on pokonany tylko przez aktualnego mistrza Europy Rosjanina Szamila Kudijamagomiedowa. Nasz zawodnik wygrał trzy walki między innymi o brąz z olimpijczykiem z Rio de Janiero - Kim Gwan-Ukiem (Korea Południowa). Brzozowski startujący w wadze do 74 kg zajął 7. miejsce, wygrywając z przedstawicielem gospodarzy z Macedonii i przegrywając minimalnie z Azerem.

Medal Marcinkiewicza był jedynym miejscem na podium przedstawicieli stylu wolnego. W stylu klasycznym po medale brązowe sięgnęli z kolei Dawid Kareciński (kat. do 66 kg) i Damian Janikowski (kat. 85 kg). W zapasach kobiet wszystkie nasze reprezentantki zdobyły medale. Złoto wywalczyły: brązowa medalistka olimpijska Monika Michalik (63 kg) i Agnieszka Wieszczek-Kordus (69 kg), a srebrne krążki zdobyły Iwona Matkowska (53 kg) oraz Katarzyna Krawczyk (55 kg).