Zapasy. Radosław Marcinkiewicz drugi w Turcji

Na macie Radosław Marcinkiewicz.
Na macie Radosław Marcinkiewicz. Klubowe
W Stambule odbył się doroczny 43 już turniej Yasar Dogu, w którym w zapasach w stylu wolnym rywalizowali seniorzy.

Jest to jeden z najmocniej obsadzonych turniejów na świecie, a łącznie startowało 350 zawodników z 22 krajów. W reprezentacji Polski na te zawody znalazł się zawodnik Orła Namysłów Radosław Marcinkiewicz.

Dla niego był to jednocześnie kolejny sprawdzian w ramach przygotowań do startu w I Europejskich Igrzyskach Olimpijskich w Baku (Azerbejdżan), które odbędą się w czerwcu, a także do wrześniowych Mistrzostw Świata w Las Vegas (USA). Te ostatnie zawody będą jednocześnie pierwszą kwalifikacją do igrzysk w 2016 roku.

Reprezentacja Polski na turniej udała się prosto ze zgrupowania w Tbilisi (Gruzja), a start wypadł bardzo dobrze, gdyż nasi zawodnicy zdobyli trzy medale, w tym srebro Marcinkiewicz. Występujący w kategorii 86 kg Opolanin spisywał się na matach doskonale.

W pierwszej walce eliminacyjnej pokonał zawodnika z Turcji, w 1/8 finału wygrał z Mołdawianinem, a w ćwierćfinale i półfinale rywali z USA. W strefie medalowej Marcinkiewicz pokonał Keitha Michaela Gavina, a w decydującej walce nieznacznie przegrał na punkty z reprezentantem Azerbejdżanu Aleksandrem Gastijewem, zdobywając srebro.
Medale dla reprezentacji naszego kraju zdobyli jeszcze: złoty Murad Gadzhiev (70 kg) oraz brązowy Radosław Baran (97 kg). Reprezentacja Polski w punktacji drużynowej zawodów wywalczyła 4. miejsce za Turcja, Rosją i USA.

W zawodach nie startował drugi kadrowicz z Namysłowa Krystian Brzozowski (74 kg) przygotowujący się do najważniejszych imprez sezonu indywidualnym cyklem.