Zapasy. Radosław Marcinkiewicz wygrał Puchar Polski

Na najwyższym stopniu podium Radosław Marcinkiewicz.
Na najwyższym stopniu podium Radosław Marcinkiewicz. Klubowe
W Białogardzie odbył się Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym - VII Memoriał Marcina Jureckiego, a na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników.

Do rywalizacji przystąpiło bowiem 134 zapaśników z aż dziesięciu państw - Białorusi, Finlandii, Łotwy, Niemiec ( kadra i 3 kluby), Republiki Południowej Afryki, Rosji, Rumunii, Słowacji, Włoch i Polski. W tym gronie nie zabrakło przedstawicieli Orła Namysłów.

Spośród trzech naszych zapaśników najlepiej spisał się Radosław Marcinkiewicz, pewnie zwyciężając po raz kolejny i potwierdzając swoją wieloletnią dominację w kraju w kategorii wagowej do 86 kg. Warto dodać, że kategoria ta była najliczniej obsadzona (startowało 29 zapaśników) i zdecydowanie najmocniejsza.

Marcinkiewicz pokonał Krzysztofa Grandę (CSiR Dąbrowa Górnicza), Rosjanina Wiaczesława Sugako (Kaliningrad) i awansował do strefy medalowej. W półfinale wygrał z Sebastianem Jezierzańskim (Dąb Brzeźnica) i wreszcie w decydującej walce ze Zbigniewem Baranowskim (AKS Białogard).
Na 9 miejscu w kat. wag. 70 znalazł się Mariusz Sajdak, natomiast debiutant w gronie seniorów zaledwie 18-letni Robert Zubyk zajął 17 miejsce w kat. wag. do 61 kg. W imprezie z powodu lekkiego urazu doznanego podczas turnieju na Kubie nie wystartował zdecydowany faworyt kat. wagowej 74 kg Krystian Brzozowski.

W punktacji drużynowej Orzeł Namysłów uplasował się na 12. miejscu na 36 sklasyfikowane ekipy, a wygrali gospodarze z AKS Białogard przed reprezentacją Rumunii i Luckenwalde z Niemiec.

Po zawodach marcinkiewicz i Brzozowski wraz z kadrą narodową udali się na zgrupowanie do Wałcza, gdzie będą przygotowywać się do kolejnego turnieju i zgrupowania w Turcji.