Zapasy. Reprezentanci Orła Namysłów na podium

Medaliści zawodów w Rydze oraz trenerzy z namysłowskiego Odra.
Medaliści zawodów w Rydze oraz trenerzy z namysłowskiego Odra. Klubowe
Juniorzy z opolskiego klubu rywalizowali z powodzeniem podczas międzynarodowego turnieju W Rydze na Łotwie.

Odbył się tam międzynarodowy turniej Światowej Federacja Zapaśniczej w stylu wolnym juniorów do lat 20 i juniorów młodszych do lat 17 oraz juniorek do lat 20. W zawodach wystartowali zawodnicy i zawodniczki z 14 państw, a wśród nich reprezentacja Polski w składzie, której znaleźli się przedstawiciele Orła Namysłów.

W swoim pierwszym starcie w tym roku namysłowianie zaprezentowali się bardzo dobrze i wszyscy sięgnęli po medale mimo iż nie byli w najwyższej formie po ciężkich zgrupowaniach.

W grupie chłopców do lat 17 Jakub Makuch startujący w kategorii do 58 kg wywalczył srebrny medal, natomiast wśród juniorek do lat 20 na drugim stopniu podium w wadze do 67 kg stanęła Ewelina Ciunek, dla której był to pierwszy start w tej grupie wiekowej i po długiej ponad półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Druga z naszych zawodniczek Alicja Czyżowicz zajęła w kategorii do 55 kg bardzo dobrą trzecią lokatę.

Wszyscy wyżej wymienieni reprezentanci Orła walczą o udział w Mistrzostwach Świata i Europu w swoich kategoriach wiekowych, a trenerami kadr narodowych są namysłowscy szkoleniowcy Krzysztof Pawlak oraz Marcin Marcinkiewicz. W klasyfikacji drużynowej Polska reprezentacją juniorów młodszych uplasowała się na pierwszym miejscu, a juniorki trenera Marcinkiewicza na drugim.

Warto odnotować także, że startujący w reprezentacji Niemiec, a wywodzący się z Namysłowa i w Polsce reprezentują Orła Adrian Wolny zdobył w grupie juniorów do lat 20 brązowy medal kategorii do 66 kg.

Albert Sosnowski: Artur Szpilka ma za małe nazwisko, by walczyć w maju z Tysonem Fury'm