Zapasy. Reprezentanki Orła Namysłów znów w krajowej czołówce

W Chełmie rozegrane zostały młodzieżowe mistrzostwa Polski kobiet i mistrzostwa Polski juniorek. Doskonale spisały się w tych zawodach reprezentantki Orła Namysłów - w pierwszych Alicja Czyżowicz i Ewelina Ciunek, w drugich Aleksandra Witoś.

Łączy dorobek namysłowianek w tych imprezach to dwa złote medale i jeden srebrny.

Jeden z krążków z najcenniejszego kruszcu zawisł na szyi Czyżowicz, która rywalizowała w kategorii do 53 kg. Swoją dominację idealnie pokazała ona w finałowym starciu, w którym to pokonała poprzez położenie na łopatki zawodniczkę Unii Racibórz Natalię Duksę.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również Ciunek (kat. do 68 kg). Ta zawodniczka Orła, mająca już na swoim koncie również duże sukcesy międzynarodowe (między innymi złoty medal mistrzostw Europy kadetek czy brązowe medale mistrzostw Europy i mistrzostw świata juniorek), w decydującym pojedynku w Chełmie nie dała szans Wiktorii Chołuj z AKS-u Białogard, pokonując ją na punkty 5-1 po bardzo mądrze przeprowadzonej walce.

W pojedynku o złoto nie poszczęściło się natomiast Witoś, czyli najmłodszej przedstawicielce Orła na zawodach w Chełmie. Potyczkę o tytuł mistrzyni Polski juniorek przegrała ona z Olgą Padoszyk, ukraińskiego pochodzenia reprezentantką gospodarzy, czyli MKS-u Chełm. Zawodniczka klubu z Namysłowa nieznacznie przegrała na punkty 3-5.

Wracając jeszcze do młodzieżowych mistrzostw Polski, w klasyfikacji drużynowej Orzeł Namysłów uplasował się w niej również na wysokiej, 3. lokacie.

W ostatnich dniach odbyło się również walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Opolskiego Związku Zapaśniczego. Podczas niego prezesem OZZ na kolejną kadencję (2021-2025) został wybrany Dariusz Stępień. Obok niego w składzie zarządu znaleźli się jeszcze: Lucjan Ziemba (wiceprezes), Kazimierz Szelągiewicz (skarbnik), Edyta Marcinkiewicz (sekretarz), Bartosz Dorociak (członek zarządu, koordynator ds. sędziowskich), Zbigniew Bratosiewicz (członek zarządu) i Bogusław Metel (członek zarządu).