Zapasy. Srebro i dwa brązy dla Orła Namysłów

Medaliści z Orła Namysłów i ich trener Krzysztof Pawlak.
Medaliści z Orła Namysłów i ich trener Krzysztof Pawlak. Klubowe
W Komornikach koło Poznania odbyły się po raz piąty Mistrzostwa Polski młodzików do lat 14 w zapasach w stylu wolnym. Opolanie trzy razy stawali na podium.

W imprezie wzięło udział około 200 zawodników z 50 klubów. Wśród nich była reprezentacja Namysłowa, która liczyła siedmiu młodych zapaśników Orła. Swój start zakończyli oni z trzema medalami i piątym miejscu w klasyfikacji drużynowej. Byli oni jednocześnie jedynymi przedstawicielami Opolszczyzny, które w klasyfikacji województw zajęło ósmą lokatę.

Na drugim stopniu podium stanął Kacper Bieleń, który dopiero w finale kategorii wagowej do 73 kg przegrał z Adamem Dębcem (ZKS Koszalin). Z kolei Mateusz Buczkowski i Krystian Krupiński wywalczyli brązowe medale w najliczniej obsadzonej (34 zawodników) kategorii do 53 kg. Buczkowski w walce o 3. miejsce pokonał Nikodema Skrzyńskiego (Albatros Wolin), a Krupiński okazał się lepszy od Dawida Pałki (Stal Rzeszów).

We wcześniejszych rundach Buczkowski pokonał Krupińskiego, a sam uległ późniejszemu triumfatorowi Patrykowi Kostrzewskiemu (WLKS Siedlce). Obaj namysłowianie poradzili sobie w drugiej połówce drabinki.

Na dalszych miejscach zawody ukończyli: 11. Sebastian Stępień (kat. -53 kg), 18. Jakub Kamiński(kat. -53 kg), 24. Kamil Niezgoda (kat. -47 kg) oraz 20. Kacper Adamiak (kat. -59 kg).

W Kłajpedzie na Litwie rozegrany został z kolei mocno obsadzony międzynarodowy turnieju kadetów do lat 17 w stylu wolnym. W składzie reprezentacji Polski na tą imprezę znalazł się zapaśnik Orła - Jakub Makuch. Startował po raz pierwszy w nowej dla siebie kat. do 63 kg i znalazł się poza czołówką.