Zapasy. Sukces opolskich zawodników na Mistrzostwach Polski

Dziennik wschodni
Krystian Brzozowski z Namysłowa właśnie sięgnął po swój 14. z rzędu tytuł mistrza kraju. Dziennik wschodni
Do rywalizacji w stylu wolnym przystąpiło czterech zapaśników z Opolszczyzny, reprezentujących kluby z Namysłowa i Krapkowic.

To wystarczyło, aby w klasyfikacji wojewódzkiej zająć 5. miejsce, a punktacji klubowej Orzeł wywalczył 6. lokatę na 27 startujących ekip.

Olimpijczyk z Aten Krystian Brzozowski (Orzeł) w finale kategorii do 74 kg okazał się lepszy od Adama Sobieraja (Grunwald Poznań). W efekcie jest bliski wyrównania krajowego rekordu wszechczasów Andrzeja Wrońskiego, który mistrzem kraju był piętnaście razy z rzędu. Brzozowski triumfował właśnie po raz czternasty.

Z kolei 27-letni Radosław Marcinkiewicz z Orła w finałowej walce kategorii wagowej do 84 kg pokonał pięć lat młodszego Sebastiana Jezierzańskiego (Dąb Brzeźnica) i złoto odebrał po raz szósty z rzędu.

Marcinkiewicz w drodze do finału wygrał bez straty punktu cztery walki, kolejno z: Szymonem Janzem (ZKS Koszalin), Tomaszem Jonkiszem (Slavia Ruda Śląska), Michałem Pietrzakiem (Sobieski Poznań) i Hubertem Wysockim (Mazowsze Teresin). Z kolei Brzowski przed walką o złoto pokonał Andrzeja Grzelaka i Adama Bloka (obaj Grunwald Poznań) oraz zaledwie 19-letniego Emila Bednarczyka (LMKS Krasnystaw).

Wreszcie reprezentujący barwy Gladiatores Krapkowice Bogdan Krzyżański stanął na drugim stopniu podium rywalizacji w kategorii 120 kg. Po zwycięstwie w trzech pojedynkach, przegrał decydujący z Robertem Baranem (Ceramik Krotoszyn).

W kategorii do 96 kg 11. miejsce zajął Łukasz Fryziel (Gladiatores).