Zapasy. Trzecie miejsce Krystiana Brzozowskiego

Klubowe
Krystian Brzozowski (z prawej) jest w dobrej i równej formie.
Krystian Brzozowski (z prawej) jest w dobrej i równej formie. Klubowe
Dwóm reprezentantom Polski udało się stanąć na podium XXII Memoriału im. Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym, który odbywał się w Spale.

W kategorii do 74 kg trzecie miejsce zajął reprezentujący Orła Namysłów Krystian Brzozowski, w kategorii do 60 kg drugi był Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard).

Nasz zawodnik w swojej pierwszej walce efektownie przez przewagę techniczną pokonał Białorusina Rasula Tichajewa, a w ćwierćfinale uporał się z Niemcem Andriejem Shyyką 3:1 (9:6).

Niestety w półfinale Brzozowski przegrał z brązowym medalistą olimpijskim z Londynu - Bułgarem Kiryłem Terzijewem 0:3 (0:4), który później sięgnął po zwycięstwo w całym turnieju.
Zapaśnikowi z Namysłowa pozostała w efekcie walka o trzecie miejsce, w której spisał się znakomicie, kładąc na łopatki już w pierwszej rundzie Kazacha Żigera Zakirowa.

- Rywalizację w tej kategorii wygrał Terzijew, który w finale pokonał po bardzo interesującym pojedynku Azera Ashrafa Alieva - relacjonuje Krzysztof Pawlak, trener Orła. - Dla Krystiana był to dobry start, którym zapewnił sobie udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w połowie września na Węgrzech.

Z powodu kontuzji w imprezie nie wystartował nasz drugi utytułowany zawodnik Radosław Marcinkiewicz, rywalizujący w wadze 84 kg. Tym razem był tylko obserwatorem, ale liczymy na jego szybki powrót na maty.