Zapasy. Trzy medale mistrzostw Polski seniorów dla Orła Namysłów

Przedstawiciele Orła Namysłów trzykrotnie stawali na podium podczas mistrzostw Polski seniorów i seniorek, które rozegrane zostały w Bydgoszczy. Każdy wywalczony przez nich krążek był innego koloru.

Najwięcej powodów do zadowolenia miała po swoim starcie Alicja Czyżowicz. Zawodniczka, która w niedawnych mistrzostwach Europy seniorek zajęła 8. miejsce, na krajowym podwórku nie miała sobie równych i sięgnęła po złoto w kategorii do 55 kg. Co więcej, był to pierwszy w historii złoty medal wywalczony w zapasach kobiet zarówno dla Orła, jak i całej Opolszczyzny.

Poza nią, spośród zapaśników namysłowskiego klubu po srebrny medal MP sięgnął z kolei Szymon Makuch, startujący w kat. do 61 kg. Brąz natomiast przypadł w udziale Aleksandrze Ciunek (kat. do 68 kg).

Poza podium, na piątych miejscach, uplasowali się dwaj inni ich klubowi koledzy: Mariusz Sajdak (kat. do 74 kg) oraz Paweł Malicki (kat. do 79 kg).

W punktacji drużynowej „Orzeł” został sklasyfikowany na ósmym miejscu w kraju w zapasach kobiet, natomiast w stylu wolnym mężczyzn na dziewiątej pozycji.