Zapasy. Wyniki zawodników Orła Namysłów znów godne odnotowania [ZDJĘCIA]

Przedstawiciele Orła Namysłów podczas Pucharu Polski kadetów
Przedstawiciele Orła Namysłów podczas Pucharu Polski kadetów materiały klubowe Orła Namysłów
Młodzi przedstawiciele Orła Namysłów bardzo dobrze spisali się podczas Pucharu Polski kadetów. W mistrzostwach Europy seniorów wystartował z kolei Radosław Marcinkiewicz.

Jeden z obecnie najbardziej znanych przedstawicieli namysłowskiego klubu na międzynarodowej arenie zajął podczas europejskiego rozgrywanego w Budapeszcie 7. miejsce.

W swoim pierwszym pojedynku, w rundzie kwalifikacyjnej, rywalizujący w kategorii do 92 kg Marcinkiewicz pokonał byłego wicemistrza Europy juniorów, Włocha Simone Ionnatoniego. Nie dał rady jednak przebrnąć ćwierćfinału, w którym lepszy od niego okazał się Azer Osman Nurmagomiedow - brązowy medalista mistrzostw świata seniorów z 2021 roku i mistrz świata do lat 23. Później jednak pogromca namysłowianina przegrał swoją walkę półfinałową, przez co automatycznie namysłowianie stracił szansę na walkę w repasażach i tym samym, w dalszej kolejności, sięgnięcie po brązowy krążek.

Sześć medali poczas II Pucharu Polski Kadetów i Kadetek U-17 w Kołobrzegu wywalczyli z kolei młodsi przedstawiciele Orła.
Po złoto sięgnęli Maksymilian Niedźwiecki (kat. do 45 kg) i Patryk Bratosiewicz (kat. do 65 kg). Ze srebra cieszyli się Kinga Wojnarska (kat. do 61 kg) oraz Gracjan Matyjasek ( kat. do 65 kg). Brąz zdobyli natomiast Asztemborski ( kat. do 45 kg), a także Oskar Niedźwiecki (kat. do 48 kg).

W tych zawodach Orła reprezentowało jeszcze trzech innych zawodników: Adrian Paszkowski (kat. do 60 kg), Petro Pidtynakow (kat. do 92 kg) oraz Paweł Gąsior (kat. do 80 kg). Wszyscy uplasowali się jednak poza podium, zajmując odpowiednio 5., 7. oraz 17. pozycję.

Klub z Namysłowa dodatkowo okazał się najlepszy w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając Suples Kraśnik i Slavię Ruda Śląska.