Zarząd Dróg Wojewódzkich przebuduje ulice Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie, rozjeżdżone przez tiry [WIDEO]

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Ulice Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie jeszcze przed remontem. W Oleśnie podpisano umowę na remont tych dróg.
Ulice Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie jeszcze przed remontem. W Oleśnie podpisano umowę na remont tych dróg. fot. Mirosław Dragon
Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z wykonawcą na remont ulic Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie. Obie ulice są fragmentem drogi wojewódzkiej nr 494.

Umowę na przebudowę ulic Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 494) podpisali w placówce terenowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Oleśnie dyrektor opolskiego ZDW Bartłomiej Horaczuk i szef firmy drogowej Remost Henryk Mrozek.

Drogi w Oleśnie będzie więc remontować miejscowa firma, oleski Remost.

Wartość inwestycji to 1,2 miliona zł. Obie drogi zostaną wyremontowane do 30 września. Łączna długość przebudowanych odcinków to 600 metrów.

W ramach inwestycji zostanie położona nowa 20-centymetrowa warstwa asfaltu, wymienione zostaną zniszczone obrzeża i krawężniki, wyremontowana zostanie też kanalizacja deszczowa i studnie rewizyjne.

- Przebudowa ulic Konopnickiej i Kościuszki jest kontynuacją przebudowy prowadzonej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w 2018 roku, czyli ronda w Świerczu - zaznacza Arkadiusz Branicki, rzecznik ZDW w Opolu.

Oto odcinek drogi wojewódzkiej nr 494 w Oleśnie, który będzie remontowany:

Z 700 milionów zł, które są przeznaczone na remonty dróg wojewódzkich w obecnej perspektywie finansowej, 140 milionów zł zarząd województwa zainwestował w powiecie oleskim. 90 procent z tej kwoty to dotacje z Unii Europejskiej.

- W Oleśnie mamy skrzyżowanie aż trzech dróg wojewódzkich: nr 494, 901 i 487 - wylicza Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Oleśnie.

W ramach tego remontu nie będzie remontowane rondo na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Kościuszki.
- Ale ten remont też jest przygotowywany przez nas. Być może uda się je zrobić nawet w czasie remontu obu tych dróg - obiecuje Bartłomiej Horaczuk. - Ważne jest, że po naprawie tego systemu odwodnienia po ostatnich opadach woda już nie stała na tym rondzie.

- Nam wypada podziękować za szereg inwestycji w powiecie oleskim: od estakady na DW 901 w Bzionkowie, przez duże rondo na DW 494 w Świerczu do budowanej właśnie obwodnicy Dobrodzienia - mówi starosta oleski Roland Fabianek.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu ogłosił także przetarg na remont 1-kilometrowego odcinka DW 487 w Uszycach. Jezdnia zostanie tam poszerzona do 6 metrów. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia oraz nowe przepusty pod drogą.

- Odcinek drogi w Uszycach stanowi kolejny przebudowywany fragment ważnego ciągu drogowego w północno-wschodniej części województwa opolskiego łączącego Byczynę, Gorzów Śląski i Olesno. Cały ten ciąg drogowy ma 38 km i stanowi równoległą drogę alternatywną dla DK45 - informuje Arkadiusz Branicki.

- Kontynuujemy przebudowę od ważnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo dla mieszkańców mniejszych miejscowości Uszyce i Nowa Wieś, przygotowujemy również przebudowę w Roszkowicach, a największe zadanie w tym roku realizujemy w Boroszowie, poprawiając niebezpieczne skrzyżowanie z drogą powiatową i korygując słabo widoczny łuk drogi - dodaje Arkadiusz Branicki.

Aktualnie w powiecie oleskim budowana jest nie tylko obwodnica Dobrodzienia na DW 901 (termin inwestycji 30 września), ale remontowany jest także odcinek DW 487 w Boroszowie (termin do 30 listopada)

Kolejnym planowanym remontem dróg wojewódzkich w powiecie oleskim będzie przebudowa ul. Sienkiewicza w Oleśnie, która jest częścią DW 487. Gmina Olesna przekazała w tym roku też 300 tysięcy zł Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Opolu na opracowanie dokumentacji na remont ul. Sienkiewicza w Oleśnie oraz drogi wojewódzkiej nr 494 w Łowoszowie. Ulica Sienkiewicza, które aktualnie pełna jest zakrętów, zostanie wyprostowana (nowy korytarz drogi na tym odcinku zostanie zbudowany na terenie przy torach kolejowych).

- Ta inwestycja planowana jest na kolejną perspektywę unijną 2021-2027 - zapowiada Bartłomiej Horaczuk.

Remonty dróg wojewódzkich w powiecie oleskim w latach 2014-2020:

  • Olesno - Boroszów (DW487) 3 km za 6,1 mln
  • Szumirad - Chudoba (DW494) 3 km za 4,3 mln
  • Olesno - Łowoszów (DW494) 2 km za 7,4 km
  • Kocury - Dobrodzień (DW901) 2,8 km +most za 21 mln
  • Świercze (DW494) skrzyżowanie 13,5 mln
  • Olesno - Nowy Wachów (DW901) 4,6 km za 7,8 mln
  • Zdziechowice - Nowa Wieś (DW487) 0,95 mln
  • Nowa Wieś (DW487) 1 km za 1,5 mln
  • Olesno - Boroszów (DW487) 1,5 km 7mln
  • Obwodnica Dobrodzienia (DW901) 5,7 km za 70 mln

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska