Zaśpiewa nawet syn Whartona

Sławomir Mordka
Od piątku do niedzieli w Brzeskim Centrum Kultury wystąpi 96 wykonawców. W koncercie pozakonkursowym zaprezentują się znani piosenkarze i artyści. Być może na festiwalu pojawi się również Piotr Lato z Big Brothera.

Rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych - dziecięcej i młodzieżowej. Uczestników ma oceniać jury pod przewodnictwem Elżbiety Skrętkowskiej, autorki telewizyjnej "Szansy na sukces". Przesłuchania konkursowe rozpoczną się w piątek o godz. 12. Cztery godziny później nastąpi oficjalna inauguracja festiwalu. Po niej - ciąg dalszy przesłuchań.
O godz. 20 zacznie się pozakonkursowy koncert kategorii "senior". Wystąpi na nim m.in. William Duaime, syn znanego pisarza Williama Whartona. Po angielsku zaśpiewają też: John Porter, Paweł Kukiz, Jarosław Wasik, Georgina Tarasiuk, a także wrocławski aktor Mariusz Drężek (wykona ballady Nicka Cave`a). Utwory celtyckie w nowoczesnych aranżacjach zagra szkocki zespół "Iron Horse". Fanom ostrego rocka zaprezentuje się grupa "Desire" z Bolesławca.
W sobotę prezentacje konkursowe zaczną się o godz. 11.30 i potrwają do wieczora. Natomiast w niedzielę o godz. 20 na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich zacznie się koncert galowy. Poprowadzi go Jarosław Wasik, a wystąpią laureaci tegorocznego i poprzednich festiwali.

- Niewykluczone, że na festiwal przyjedzie Piotr Lato - "Picia" - jeden z uczestników programu "Big Brother" - mówi Wojciech Toporowski, dyrektor festiwalu. - Z przyczyn organizacyjnych nie jest to jeszcze pewne, ale może tak się stać.
Główną nagrodą VIII FPA jest dwutygodniowy wyjazd do Wielkiej Brytanii. Honorowy patronat nad imprezą objął premier Jerzy Buzek. Natomiast patronem prasowym festiwalu jest "NTO".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska