Zaśpiewają i zagrają w Kluczborku po romsku

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Grzegorz Łabuda wraca do swojego rodzinnego miasta.
Grzegorz Łabuda wraca do swojego rodzinnego miasta. Living Space Theatre
Udostępnij:
Pochodzący z Kluczborka tancerz Grzegorz Łabuda, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Bytomiu, wraca do swojego rodzinnego miasta ze spektaklem „Kaj Dzias”, inspirowanym kulturą cygańską.

Spektakl teatru tańca, podczas którego piosenki śpiewane będą w języku romskim, wystawi Living Space Theatre, którego współzałożycielem jest właśnie Grzegorz Łabuda, pochodzący z Kluczborka.

Spektakl odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 w kinie Bajka. Bilety kosztują 25 zł.

Ciekawostką jest, że w jednej ze scen spektaklu wystąpią także mieszkańcy Kluczborka - uczestnicy warsztatów, które odbywają się od dzisiaj w kinie Bajka.

Spektakl „Kaj Dzias" inspirowany jest kulturą romską. To kolaż muzyki, pieśni, tańca i opowieści o historiach Cyganów. Spektakl powraca do idei cyganerii - tworzenia bohem artystycznych, wzajemnie inspirujących się do twórczego działania.

Wykonawcami są absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którym towarzyszą muzycy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowie.

Reżyseria: Jakub Margosiak

Występują: Natalia Dinges, Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak

Muzyka: Izabela Płachta (skrzypce), Kornel Uriasz (akordeon), Miłosz Potoczny (gitara)

Czas trwania przedstawienia: 60 minut

Jest to pierwszy oficjalny spektakl zespołu Living Space Theatre, który wskrzesił ideę nomadycznego teatru, nie mająćego stałej siedziby, wędrującego i zapraszającego ludzi do wspólnego tworzenia.

Grzegorz Łabuda to kolejny artysta pochodzący z Kluczborka, który wystąpi na scenie kina Bajka.

Wcześniej zagrała wybitna flecistka Jagoda Krzemińska.

Wideo

Dodaj ogłoszenie