Zatańcz jutro zumbę dla chorego Karolka! Wielka impreza w Opolu

Magdalena Żołądź
Magdalena Żołądź
Karolek wkrótce wyjedzie na operację do Stanów.
Karolek wkrótce wyjedzie na operację do Stanów. Archiwum rodziny
Trzy godziny fantastycznej zabawy z najlepszymi instruktorkami zumby, a wszystko w szczytnym celu - dla małego Karolka Stadnika.

Charytatywny Maraton Zumby dla Karola Stadnika rozpoczyna się w sobotę o godz. 17.00 w sali MDK przy Alei Przyjaźni 12. Swoje sił połączyły najlepsze instruktorki fitness z opolskich klubów: Ania Strzałkowska - Radzioch, Ania Feruś, Asia Bąk, Ania Cichoń, Kasia Kochalska i Kasia Miernicka.

Gościem specjalnym imprezy będzie Ania Iwona Półtorak, licencjonowana instruktorka zumby fitness i zumby kids z Kielc.

- To cudowne, że taka impreza połączyła tyle wspaniałych osób, że nie ma konkurencji, ale wszystkie instruktorki ramię w ramię zrobią coś fantastycznego dla Karolka - podkreśla Mariusz Stadnik, tata chłopca.

Jeśli chcecie, możecie przyjść razem ze swoimi pociechami, bo z myślą o nich przygotowano fachową i bardzo radosną opiekę. Przez trzy godziny animacje i zabawy dla nich będzie prowadzić Tropiciel Przygód, czyli wodzirej Bartek. W programie także malowanie buziek, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak w trakcie maratonu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Karolka.

Karol Stadnik ma 2,5 roku. Cierpi na tzw. zespół Bealsa. W Polsce zdiagnozowano go u zaledwie kilku osób. Przejawia się nieprawidłową budową kośćca i mięśni. Teoretycznie można z tym normalnie żyć, ale niestety Karolek ma bardzo złośliwą odmianę tego zespołu. Nie zabija go choroba, ale jego własne ciało.

Nieproporcjonalnie długi, wygięty kręgosłup po kolei miażdży narządy w klatce piersiowej. Jest tam już tak mało miejsca, że aorta zniszczyła mu tchawicę.

Karolka czekają dwie operacje. Pierwsza to rekonstrukcja górnych dróg oddechowych. Rodzice są w kontakcie z lekarzami z uniwersytetu w amerykańskim Michigan, którzy przy współpracy z bioinżynierami z Bostonu mogą się tego podjąć. Jeśli się uda, Karol mógłby normalnie oddychać, jeść, mówić.

Rekonstrukcja umożliwiłaby Karolowi normalne oddychanie, jedzenie i mówienie. W efekcie końcowym ma doprowadzić do takiego wzmocnienia organizmu, by Karol mógł przejść kolejną operację – tym razem kręgosłupa.

Po operacji kręgosłupa powinna zmienić się budowa klatki piersiowej na tyle, by ustały uciski na narządy wewnętrzne.

OPOLSKIE INFO - 11.05.2018

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska