Zawodnicy Gwardii Opole rozpoczęli sezon na plaży

Gwardia - od lewej: Michał Drej, Michał Piech, Wojciech Knop, Bogumił Baran, Marcin Śledź (na co dzień ASPR Zawadzkie). fot. Archiwum
Ruszył sezon piłki ręcznej plażowej. Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzjami opolanie wrócili na polskie piaski, aby znowu walczyć o mistrzostwo Polski.

Na inaugurację ekipa naszego dwukrotnego wicemistrza kraju pojechała do Wolsztyna. Tamtejszy turniej po raz pierwszy włączony został do cyklu Grand Prix.

Opolanie po raz kolejny udowodnili, że w Wolsztynie nie mają sobie równych. Po zwycięstwach 2-0 w grupie z zespołami Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów, w finale zmierzyli z aktualnym mistrzem z Inowrocławia.

W pierwszym secie opolanie musieli uznać wyższość rywala i ulegli 18-14. W drugim jednak pokazali charakter, pewnie wygrali 22-14 i o zwycięstwie w pierwszym turnieju o MP decydowały rzuty "sam na sam" z bramkarzem.

W tym elemencie klasę pokazał Śledź, który obronił dwa pierwsze rzuty, a Gwardia wykorzystała trzy z czterech i zwycięstwo w turnieju stało się faktem. Na indywidualne wyróżnienie zapracował Bogumił Baran i został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.
Gwardia po pierwszym turnieju z dorobkiem 70 pkt prowadzi w klasyfikacji generalnej MP. Za dwa tygodnie w Lubinie rozegrany zostanie kolejny z pięciu pozostałych turniejów GP. W ostatni weekend sierpnia w Starych Jabłonkach odbędzie się "Wielki Finał".