Zawodnicy KU AZS Politechnika Opolska brali udział w Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce

Paweł Sładek
Opolski klub zdobył na mistrzostwach cztery medale.
Opolski klub zdobył na mistrzostwach cztery medale. Materiały Klubowe KU AZS PO
W dniach 5-6 marca w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. KU AZS Politechnika Opolska był reprezentowany przez pięciu zawodników: Katarzynę Kokot, Naamę Berenstein, Jacka Chochorowskiego, Dawida Bucka, Jakuba Bujaka.

Tradycyjnie pierwsi do rywalizacji przystąpili wieloboiści. W biegu na 60m Jacek Chodorowski zajął 5 miejsce z czasem 7.27s, a wynik 7.10m w skoku w dal zagwarantował mu drugą lokatę.

W eliminacyjnym biegu na 400m startował Dawid Buck, który jednak został zdyskwalifikowany, poprzez nadepnięcie na wewnętrzną linię toru. Był to jego debiut na Halowych Mistrzostwach Polski.

W konkursie pchnięcia kulą wieloboistów Jacek Chohorowski oddał trzy prawidłowe pchnięcia, co dało mu trzeci rezultat. Ostatnią konkurencja pierwszego dnia zmagań w toruńskiej arenie dla naszego zawodnika, był skok wzwyż. Jacek po raz kolejny był trzeci, skacząc 1.90m. Dzięki tym występom, a także solidnej postawie w biegu na 60m przez płotki, w skoku o tyczce oraz biegu na 1000m, zapewnił sobie srebrny medal Mistrzostw Polski.

Tego samego dnia startowała broniąca złotego medalu Naama Berenstein. W konkursie skoku o tyczce zdobyła brązowy medal z wynikiem 4.10m, tak jak dwie pozostałe koleżanki z podium. Katarzyna Kokot również może poszczycić się brązem, które wywalczyła w konkursie skoku wzwyż z rezultatem 1,74m.

Na starcie biegu eliminacyjnego 60m przez płotki stanął Jakub Bujak, który zajął 3. miejsce z czasem 7.97s. To premiowało go do finału. Godzinę później, Kuba wbiegł na metę z piątym czasem 7.93s co jednocześnie dało mu srebrny medal w kategorii U23.
Zawodnicy AZS KU Politechniki Opolskiej zdobyli w sumie trzy medale (0-1-2) notując 27 miejsce w klasyfikacji oraz jeden w klasyfikacji U23 (0-1-0).