Zawodnicy opolskiej grupy tanecznej Ramada powalczą na Florydzie! Ostatnie dni to ich pasmo sukcesów

Mirela Mazurkiewicz
Tancerze opolskiej Ramady nie tracą formy. Zostali trzykrotnymi Mistrzami Polski w Cheerleadingu Sportowym, co dało im przepustkę do Mistrzostw Świata na Florydzie. Zawodniczki z Opola ponownie zostały Mistrzyniami w Akrobatyce Powietrznej, biorąc udział w Pole Dance Show 2022, które odbyły się w Kielcach oraz w zawodach Pole Artistic Competition 2022 w Budapeszcie. Ramada
Tancerze z Opola nie tracą formy. Zostali trzykrotnymi Mistrzami Polski w Cheerleadingu Sportowym, co dało im przepustkę do Mistrzostw Świata na Florydzie. Na tym jednak nie koniec pasma sukcesów Ramady.

V Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym odbyły się w Józefowie. Tancerze Ramady zdobyli na nich trzy złote medale i tytuły Mistrza Polski w Cheer Jazz.

- Ciężka, wielomiesięczna praca nad prezentacjami zaowocowała świetnym wynikiem i kwalifikacją do Mistrzostw Europy ECU ECC’2022 oraz najważniejszych Mistrzostw Świata ICU Worlds 2023, które odbędą się w przyszłym roku na Florydzie - mówi Klaudia Maćkowiak, wicedyrektor Ramady.

Pierwsze miejsca wywalczyli:

• Junior Drużyny Cheer Jazz (choreografia i przygotowanie Agnieszka Mołodowicz).
  • Senior Drużyny Cheer Jazz (choreografia i przygotowanie Barbara Królicka).
  • Anna Czajkowska i Markus Gonsior - Senior Duety Cheer Jazz (choreografia i przygotowanie Barbara Królicka).

Na czwartej, finałowej pozycji znaleźli się Julia Górka i Markus Gonsior Senior Duety Pom Freestyle (choreografia i przygotowanie Barbara Królicka).

- Do Józefowa przyjechali najlepsi tancerze z całego kraju, dlatego nasz wielki sukces cieszy tym bardziej - podkreśla Klaudia Maćkowiak.

Na tym jednak nie koniec dobrej passy opolskiej szkoły tańca. Zawodniczki Ramady ponownie zostały Mistrzyniami w Akrobatyce Powietrznej, biorąc udział w Pole Dance Show 2022, które odbyły się w Kielcach oraz w zawodach Pole Artistic Competition 2022 w Budapeszcie.

- Ponowny, ogromny sukces na zawodach odniosła trenerka naszych zawodniczek Anna Łotecka-Dabbachi, która tym razem zdobyła pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii profesjonalistów oraz nagrodę specjalną za najlepszą prezentację - podkreśla Klaudia Maćkowiak.

Oprócz trenerki, na zawodach w Budapeszcie pierwsze miejsca zdobyły Aniela Mrożek (kategoria Semi Pro Kids) oraz Małgorzata Mrożek (kategoria Aerial Hoop Beginner Kids).

Na trzeciej pozycji uplasowała się Zofia Dabbachi (kategoria Semi Pro Kids), która zdobyła też czwarte miejsce w kategorii Aerial Hoop Semi Pro Kids.

Z zawodów Pole Dance Show, które odbyły się w Kielcach, zawodniczki wracają z jednym złotym krążkiem i dwoma srebrnymi. Pierwsze miejsce wywalczyła Julia Dynak (kategoria Elite Pole). Na drugiej pozycji znalazły się Julia Cebulla (kategoria Elite Pole) oraz Joanna Miedziejko (kategoria Kids).