Zawodnicy taekwondo z Kluczborku z dużymi sukcesami

Mirosław Dragon
Zawodnicy klubu taekwondo z Kluczborka odnoszą coraz większe sukcesy.
Zawodnicy klubu taekwondo z Kluczborka odnoszą coraz większe sukcesy. SKT Niedźwiedź Kluczbork
Klub SKT Niedźwiedź Kluczbork wywalczył drugie miejsce w Polsce w cyklu turniejów rankingowych Polskiego Zrzeszenia Taekwon–do ITF.

Klub Taekwondo SKT Niedźwiedź Kluczbork działa od września 2011 roku. Aktualnie w Kluczborku trenuje 60 zawodników.

Treningi odbywają się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 2 trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, sobota).

W osobnych grupach zajęcia mają cztery grupy wiekowe: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat i od 13 lat wzwyż.

Ten sezon był dla zawodników Niedźwiedzia bardzo intensywny. Brali udział w następujących zawodach:

• Częstochowa - Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF

W otwartych Mistrzostwach Europy w Taekwon-do ITF w Częstochowie startowało prawie pół tysiąca zawodników światowej sławy. W turnieju wzięli udział reprezentanci 38 państw z trzech kontynentów.

Ekipa SKT Niedźwiedź liczyła 13 zawodników, którzy przywieźli z Mistrzostwa Europy aż 21 medali! Były to 3 medale złote, 6 srebrnych i 12 brązowych.