Zawodnicy Technika Głubczyce zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Europy

Agnieszkę Wojtkowską czeka teraz ogromne wyzwanie.
Agnieszkę Wojtkowską czeka teraz ogromne wyzwanie. fot. Szymon Popczyk
Zawodnicy Technika awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy w badmintonie. Nasi zawodnicy będą się mierzyć z faworytami mistrzostw.

Para mieszana Technika Wojciech Szkudlarczyk - Agnieszka Wojtkowska walczyła wczoraj o ćwierćfinał ME z Francuzami Baptiste Careme - Laura Choinet. To był rywal w zasięgu naszych zawodników i wykorzystali swoją szansę. Po wysokiej przegranej w I secie, objęli prowadzenie w drugim i nie pozwolili go sobie wyrwać.

Choć na półmetku trzeciego seta para z Głubczyc miała kłopoty i pozwoliła zdobyć przeciwnikom kilka punktów przewagi, to za chwilę z nawiązką odrobili straty i ostatecznie zwyciężyli w trzech setach 10:21 21:18 21:18.
W ćwierćfinale Szkudlarczyk i Wojtkowska raczej będą zdobywać doświadczenie, gdyż wystąpią przeciwko pierwszej parze mistrzostw, będącej jednocześnie trzecim mikstem świata - Duńczykom Thomasowi Laybournowi i Kamilli Rytter Juhl.

Inny zawodnik Technika Adam Cwalina, grający w Anglii z Michałem Łogoszem pewnie pokonali w I rundzie debla z Ukraińców Witalija Konowa i Dmytro Zawadzkiego. W niespełna pół godziny pokonali ich w dwóch krótkich setach 21:12 21:16. O wejście do ćwierćfinału nasz debel rywalizował z niemiecką parą Kristof Hopp - Johannes Schottler i wygrał 28:26, 21:15.

Teraz Polacy zmierzą się innymi faworytami do złota Duńczykami Mathiasem Boe i Carstenem Mogensenem.