Zawodnicy Whistle Escom Ziemia Brzeska ścigali się na Podlasiu

Andrzej Bartkiewicz
Andrzej Bartkiewicz Sławomir Jakubowski
Najlepszy z Opolan Mateusz Komar zajął 19. miejsce w kolarskim wyścigu Podlasie Tour.

Prolog (3,2 km) wyścigu zdominowali zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, którzy zajęli całe podium. W miejscowości Czyżew długo prowadził Grzegorz Stęp#niak (3,53 min), do którego zbliżył się Stefan Schumacher, a pokonał tylko o dziesiętne sekundy Adrian Kurek. Najlepszy czas z Opolskich kolarzy uzyskali Mateusz Komar i Andrzej Bartkiewicz. Równe cztery minuty dały im 17. miejsce. 44. był brzeżanin Adrian Tekliński (Kolss BDC Team) - 4,07 min.

Pierwszy etap zakończył się z kolei triumfem Kamila Zielińskiego (Domin Sport), który w sprinterskim finiszu pokonał dwóch rywali z ucieczki: Andrija Vasyliuka (Kolss BDC) i Matvey'a Nikitina (Seven Rivers), a ten drugi został liderem. Mieli oni 35 sek przewagi nad grupą, z której jako 35. finiszował Bartkiewicz. 49. był Komar, 65. Dominik Oborski, 77. Adrian Kucharek, a 80. Piotr Skarżyński - strata 55 sek. (wszyscy Whistle). Na końcu stawki przyjechał Tekliński.
Zwycięstwem Stefana Poutsmana (Jo Piels) zakończył się drugi etap. W końcówce peleton "skasował" ucieczkę, ale doszło do kilku kraks, które podzieliły stawkę. Poutsman był najszybszy z grupy, pokonując Kristsa Neilandsa (Rietumu - Delfin). Dwójka ta wyprzedziła pozostałych o 3 sek, a wśród nich Komara (28. lokata). Pozostali kolarze Whistle stracili ponad 1,5 minuty. Komar okazał się także najlepszy w klasyfikacji końcowej. Ze stratą 47. sekund zajął 19. pozycję.

Wyścig wygrał Vasyliuk przed Zielińskim i Nikitinem. 45. był Skarżyński, 56. Oborski, 75. Kucharek, a 84. Bartkiewicz. Tekliński zajął 76. pozycję.