Zawodniczki Odry Brzeg wygrały w Pucharze Polski

archiwum/Roman Baran
Justyna Daniel (z piłką) była najskuteczniejszą zawodniczką Odry w meczu w Jeleniej Górze. archiwum/Roman Baran
Nasze koszykarki pokonały w Jeleniej Górze zespół Karkonoszy 88:60

Występujące w ekstraklasie nasze zawodniczki już w pierwszej kwarcie w zasadzie rozstrzygnęły na swoją korzyść mecz z grającą w I lidze drużyną rywalek i losy awansu do II rundy. W spotkaniu tym zadebiutowała w brzeskich barwach centerka Moniquee Alexander, która zdobyła 13 pkt (4 na 8 trafione za dwa punkty i 5 na 5 z rzutów wolnych) oraz zanotowała 11 zbiórek. Zespół Jarosław Zyskowskiego dwoma trójkami Justyny Daniel i Ayshy Jones rozpoczął I kwartę, a zakończył w podobnym stylu, tyle że tym razem trafiały Daniel i Natalia Tajerle. Pierwsze minuty brzeżanki wygrały 10:0, a pierwszą kwartę 34:16. Przewagę powiększyły w następnej odsłonie i w efekcie trener Odry pozwalił pograć więcej swoim młodym zawodniczkom, które rzadziej występują w lidze.

Karkonosze Jelenia Góra - Odra Brzeg 60:88 (16:34, 10:18, 22:19, 12:17)
Odra: Tajerle 9 (1x3), Kędra 2, Alexander 13, Bachryj 2, Gawrońska 6, Oses, Żyłczyńska 4 (1x3), Daniel 21 (4x3), Teklińska 8, Buszta 6, Jones 10 (2x3), Stewart 7. Trener Jarosław Zyskowski.