Zawodnik Kolejarza nie wszedł do światowej elity juniorów

Oliwer Kubus
Witalij Biełousow
Witalij Biełousow Oliwer Kubus
Rosjanin Witalij Biełousow nie zdołał awansować do grona 14 najlepszych na świecie żużlowców do lat 21.

Zawodnik Kolejarza jechał w półfinałowym turnieju w ukraińskim Czerwonogradzie. Zdobył 5 punktów (w,1,2,1,1) i nie znalazł się w najlepszej siódemce, która zapewniła sobie awans do turniejów finałowych zajmując ostatecznie 12. pozycję. Świetnie spisali się na tych zawodach reprezentanci Polski. Wygrał broniący mistrzowskiego tytułu Maciej Janowski (14 pkt.), drugi był Przemysław Pawlicki (13 pkt.), piąty młodszy z braci Pawlickich - Piotr (9 pkt), a siódmy Damian Adamczak (też 9 pkt.).
Podobnie było w drugim półfinale we włoskim Terenzano. Wygrał go rekordzista opolskiego toru Patryk Dudek (14 pkt.). Na 5. miejscu uplasował się Tobiasz Musielak (10 pkt.), a na 7. Bartosz Zmarzlik (9 pkt). Biało-czerwoni wykonali więc 100 procent planu - wszyscy startujący zakwalifikowali się do turniejów finałowych. Tych w tym roku będzie siedem (wzorem Grand Prix seniorów), a zwycięży zawodnik, który uzbiera w nich najwięcej punktów.
Oprócz siódemki reprezentantów Polski w finałach będą jeździć też: Mikkel Michelsen, Michael Jepsen Jensen, Mikkel Bech Jensen (wszyscy Dania), Sam Masters (Australia), Ritchie Worrall (Wielka Brytania), Aleksandr Łoktajew (Ukraina) i Vaclav Milik (Czechy). W każdym turnieju finalowym stawkę 16 zawodników uzupełni dwóch z "dzikimi kartami" przyznawanymi przez organizatorów.