Zawodnik opolskiego klubu zdobył medal na mistrzostwach Polski w kajakarstwie

Medaliści mistrzostw Polski w wyścigu kanadyjkarzy na 1000 metrów (od lewej): Tomasz Kaczor, Michał Kudła i Piotr Kuleta. Archiwum prywatne
Piotr Kuleta był trzeci w wyścigu kanadyjkarzy na dystansie 1000 metrów.

Kuleta to olimpijczyk z Londynu (zajął tam dwa lata temu 9. miejsce w rywalizacji kanadyjkarzy na 1000 m), który po przenosinach z Zawiszy Bydgoszcz od tego roku reprezentuje barwy AZS-u Politechniki Opole.

W mistrzostwach Polski, które odbyły się w Poznaniu, zdobył pierwszy medal dla naszego klubu. W swojej koronnej konkurencji zajął 3. miejsce z czasem 3.55,506. Przed nim na metę przypłynęli inni członkowie kadry narodowej: Michał Kudła (Posnania Poznań; 3.52,950) i Tomasz Kaczor (Warta Poznań; 3.53,194).

- Jestem zadowolony ze swojego wyniku - mówił Kuleta. - Mimo bardzo ciężkich treningów czas jaki uzyskałem na tym etapie sezonu jest satysfakcjonujący. Jestem przekonany, że z biegiem sezonu i stopniowym zmniejszaniem obciążenia będę jeszcze szybszy.

Po udanym występie w Poznaniu zawodnika AZS-u Politechniki czekają żmudne przygotowania do tegorocznych mistrzostw Europy i świata.

Nasz 24-letni zawodnik na mistrzostwach kraju zajął ponadto 6. miejsce w rywalizacji kanadyjkarzy na 500 m.

W stolicy Wielkopolski startowały jeszcze dwie zawodniczki AZS-u Politechniki: Karolina Markiewicz i Zuzanna Wolbach. Nasze kajakarki w duecie zajęły: 5. miejsce na 200 metrów, 7. na dystansie 1000 metrów oraz 8. na 500 metrów. Indywidualnie Wolbach była 12. na 1000 m oraz 19. na dystansie o połowę krótszym. Markiewicz natomiast była 16. na 200 m i 17. na 500 m.

Równocześnie z mistrzostwami Polski seniorów odbywały się mistrzostwa Polski w parakajakarstwie. Świetnie spisał się w nich Tomasz Moździerski (OTKOpole). Podopieczny trenera Krzysztofa Bila zdobył trzy medale (w parakajakarstwie rywalizuje się tylko na 200 m): złoty w kanadyjce oraz srebrny i brązowy w kajaku (w dwóch konkurencjach zakładających rożny stopień niepełnosprawności).