Zbyt mała skuteczność koszykarek Odry

archiwum
Inna Kochubei
Inna Kochubei Archiwum
Odra przegrała w Łodzi z ŁKS-em 50:61. Brzeżanki tego meczu nie mogły wygrać, gdyż miały tylko 33-procentową skuteczność rzutów.

ŁKS Łódź - Odra Brzeg 61:50 (15:8, 18:20, 15:13, 13:9)
ŁKS: McIntyre 19 (4x3), Jeziorna 9, Modelska 2, Urbanowicz 18 (1x3), Dalembert 8 - Kenig, Prochaska 5 (1x3).
Odra: Kochubei 12 (2x3), Żyłczyńska, Starling 9 (1x3), Daniel 4 (1x3), Ellis 10 - Małaszewska 12 (1x3), Buszta 3 (1x3).

Po trzech minutach łodzianki prowadziły 7:1, a brzeżanki nie radziły sobie zupełnie pod koszem rywalek. Pudłowały, popełniały faule w ataku i gubiły piłkę. W efekcie przez blisko siedem minut zdobyły zaledwie cztery punkty, a ostatecznie przegrały pierwszą kwartę 8:15. Po przerwie "trójkami" popisały się McIntyre i Urbanowicz, prowadzenie ŁKS-u wzrosło do 14. punktów, ale Odrę poderwały Kochubei i Małaszewska i nasz zespół "doszedł" na 28:23.

W połowie meczu tracił pięć punktów, ale po wznowieniu gry ŁKS znów odskoczył na siedem. Trafienie brzeskich Amerykanek sprawiły, że Odra przegrywała tylko 39:42. Za chwilę "trójkę" zanotowała dla łodzianek Prochaska, a nasze koszykarki spudłowały dwa razy i traciły 9 "oczek".
Odra raz jeszcze spróbowała nawiązać walkę i zbliżyła się na początku czwartej kwarty po rzucie Kochubei na cztery punkty, ale potem przyjezdne głównie pudłowały i ŁKS z łatwością objął prowadzenie i po "trójkach" Urbanowicz i McIntyre oraz ich akcjach podkoszowych było 59:44.
W szeregach zespołu z Opolszczyzny zawiodła skuteczność. Z 52 rzutów za dwa lub trzy punkty trafiły tylko 17, mając też 10 zbiórek mniej na koncie.