Zdolni juniorzy młodzi Orła Namysłów zdobyli trzy medale podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Paweł Sładek
Zapaśnicy Orła Namysłów.
Zapaśnicy Orła Namysłów. Materiały klubowe Orła Namysłów
Juniorzy młodsi Orła Namysłów zdobyli trzy medale na inaugurację sezonu dla tej grupy wiekowej. Ten wyczyn zapewnił namysłowskiemu klubowi 3. lokatę na pierwszych eliminacjach do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Mimo że w turnieju wystartowało blisko 240 zawodników z 65 klubów z całej Polski, a zawodnicy stoczyli w sumie 428 walk, trener Krzysztof Pawlak wrócił ze swoimi podopiecznymi do domu z dorobkiem trzech krążków.

Ten z najcenniejszego kruszcu zdobył Gracjan Matyjasek. Kat. wagowa do 71 kg, w której występował, była bardzo oblegana. Startowało w sumie 38 zapaśników, ale to nie przeszkodziło utytułowanemu zawodnikowi, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. Po brąz sięgnęli Przemysław Asztemborski (51 kg) oraz Adrian Sikora (60 kg).

Klub reprezentowali również: Maksymilian Marcinkiewicz (55 kg, 5. miejsce), Oleh Myryniuk (55 kg, 12. miejsce), Adrian Kaczmarzyk (60 kg, 28. miejsce), Adrian Paszkowski (65 kg, 16 miejsce), Paweł Gąsior (80 kg, 11. miejsce).