Żegnaj Pawle... Nie damy zabić dobra. Samorządowcy z całej Polski żegnają Pawła Adamowicza

qZaktualizowano 
Mówią, że był ich przyjacielem, jeszcze kilka dni temu, widzieli się z Pawłem tu i tam. Są poruszeni i zszokowani. Niektórzy z nich także przecież stali wczoraj na scenach w swoich miastach w czasie światełka do nieba. Także dziękowali mieszkańcom, za dobro. Wszystko w radosnej atmosferze. Dziś samorządowcy z całej Polski, prezydenci miast mówią: "Żegnaj Pawle..." ale dodają też: "Nie damy zabić dobra".

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa
To, co się stało w Gdańsku, jest dla mnie rzeczą niewyobrażalną. Ale stało się. Jakie były tego przyczyny, nie wnikam, ale na to się nałożyły różne sprawy. Z tego, co wiem, to też choroba psychiczna napastnika, bo taki był przekaz z telewizji. Na to się też nałożyło coś, co można określić zdziczeniem obyczajów politycznych. Nakręcanie pewnych rzeczy, cała spirala związana z wzajemnymi obrażeniami, inwektywami, przez wszystkich polityków. To też się odbija na mieszkańcach.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania
Żegnaj, Pawle... Za swoją postawę zapłaciłeś najwyższą cenę. Zrobimy wszystko, by ta ofiara nie poszła na marne.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
Paweł Adamowicz nie żyje. Dobry człowiek, doświadczony samorządowiec, nasz kolega. Jestem głęboko poruszony i łączę się w bólu z rodziną Pawła. Zostanie z nami na zawsze.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi
Jestem zdruzgotana tragiczną informacją z Gdańska. To się nigdy nie powinno wydarzyć. Łączę się w bólu z Rodziną Prezydenta i wszystkimi mieszkańcami Gdańska. Pawle, będziemy o Tobie zawsze pamiętać. Łodzianie, spotkajmy się dziś o 18.30 w Pasażu Schillera

Marcin Krupa, prezydent Katowic
Jestem wstrząśnięty tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jeszcze dziś rano wszyscy wierzyliśmy, że Paweł Adamowicz powróci do zdrowia. Tak się niestety nie stało.

To wielka i niepowetowana strata dla społeczności Gdańska i całego polskiego samorządu. Paweł Adamowicz pokazywał nam wszystkim przez wiele lat swojej prezydentury, jak być wspaniałym prezydentem, zmieniać życie mieszkańców na lepsze i rozwijać Gdańsk. Niestety już nigdy więcej nie będziemy mogli korzystać z jego wiedzy i doświadczenia.

Żonie, Córkom i całej Rodzinie Pawła Adamowicza, a także wszystkim Gdańszczanom składam najszczersze wyrazy współczucia.

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu(jeszcze przed informacją o śmierci Pawła Adamowicza)
Paweł to mądry, otwarty, uczciwy i odważny Człowiek, mój Przyjaciel. Nie raz dyskutowaliśmy o rosnącej agresji i narastającym braku tolerancji, którą obserwujemy w naszej Ojczyźnie. Wiedzieliśmy, że musimy jako Polacy zmienić do siebie nastawienie, być wobec siebie tolerancyjni i bardziej przyjaźni na co dzień. Ale ta przemiana powinna się rozpocząć od tych, którzy pełnią służbę publiczną: polityków, nauczycieli, księży czy ludzi kultury. Pawle, Przyjacielu, oby nam było dane dalej nad tym razem pracować!

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa
(…) Z absolutną stanowczością potępiam akt bezprzykładnej, zbrodniczej, ślepej agresji, skierowanej przeciwko Panu. To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć. Jednocześnie pragnę podkreślić, ze wobec dramatu, jaki dotknął Pana Prezydenta, z ogromnym szacunkiem i zrozumieniem odnoszę się do wypowiedzi tych osób i środowisk, które apelują o wyciszenie, refleksję, czy modlitwę.

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy
Z Gdańska nadeszła najgorsza z możliwych dziś wiadomość. W geście solidarności z Gdańszczanami i łącząc się w bólu z rodziną spotkajmy się o 20 przy Pomniku Kazimierza Wielkiego.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
Składam wyrazy współczucia najbliższej rodzinie i przyjaciołom oraz mieszkańcom Gdańska. Opolanie są z Wami. Jestem wstrząśnięty i poruszony. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Granica między życiem a śmiercią jest bardzo krucha … jeszcze w piątek uczestniczyliśmy wspólnie w Warszawie w nagraniu programu dla telewizji Polsat. Wczoraj, ja w Opolu, prezydent Adamowicz w Gdańsku, dziękowaliśmy mieszkańcom za udział w największej akcji charytatywnej w świecie - w finale WOŚP. Nie dajmy zabić DOBRA!

Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego
Z wielkim smutkiem żegnamy Śp. Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska, doświadczonego i cenionego samorządowca, człowieka całym sercem oddanego społeczności lokalnej oraz idei budowy i rozwoju samorządności w Polsce. Panie Prezydencie, Rodzina Samorządowa będzie zawsze o Panu pamiętać. Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia.

Władysław Dajczak, wojewoda lubuski
Odszedł Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Rodzinie, bliskim i współpracownikom tragicznie zmarłego Prezydenta przesyłam wyrazy głębokiego żalu i współczucia. Ta tragedia nie powinna się wydarzyć.

Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka
Przekazuję kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Łączę się z Wami w szczerym bólu i smutku. Solidaryzuję się ze wszystkimi mieszkańcami miasta, które Polakom kojarzy się właśnie z solidarnością i otwartością. Znakiem wsparcia będzie wprowadzenie od jutra we Włocławku żałoby.

Brutalny atak, do którego doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nigdy nie powinien mieć miejsca. Nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której człowiek z pełną premedytacją atakuje drugiego, niewinnego człowieka. Nie ma usprawiedliwienia dla tak haniebnych i barbarzyńskich zachowań.

Jednocześnie apeluję, by – nie tylko w przestrzeni publicznej – nie eskalować przemocy. Do polityków, samorządowców i nas wszystkich mam wielką prośbę: w chwili tak tragicznej nie jest nam potrzebna mowa nienawiści i ludzkie podziały. Zjednoczmy się w obliczu tej tragedii.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy
Podjąłem decyzję, że Warszawa uczci pamięć zmarłego dziś prezydenta Pawła Adamowicza trzydniową żałobą w dniach 15-17 stycznia. Bardzo proszę, by był to czas zadumy i refleksji.

Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku(jeszcze przed informacją o śmierci Pawła Adamowicza)
Wczorajszy barbarzyński atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest wydarzeniem wstrząsającym. Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od tak wielu lat łączy nas – Polaków została przerwana w brutalny sposób.

Jestem jedną z tych milionów osób, które od wczoraj łączą się w modlitwie o zdrowie i życie pana prezydenta Adamowicza i z nadzieją oczekują dobrych wiadomości o jego stanie zdrowia. Moje myśli kieruję do jego Rodziny, która przeżywa teraz trudne chwile.

Trudno nie traktować wczorajszego tragicznego wydarzenia jako skutku mowy nienawiści i agresji, której niestety coraz więcej w polskim życiu publicznym. Oszczerstwa, kłamstwa, manipulacja, które docierają do nas codziennie m.in. za pośrednictwem mediów tradycyjnych i internetowych, niestety sprawiają, że nienawiść i agresja powszednieją, wielu z nas przyzwyczaja się do nich i przestaje na nie zwracać uwagę. Mam nadzieję, że wczorajsze dramatyczne wydarzenie sprawi, że jako społeczeństwo wspólnie zdecydowanie i konsekwentnie przeciwstawimy się agresji i wyeliminujemy ją z życia publicznego i społecznego.

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Wideo

Materiał oryginalny: Żegnaj Pawle... Nie damy zabić dobra. Samorządowcy z całej Polski żegnają Pawła Adamowicza - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 23

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
g
gość

Czemu tak bijecie pianę. Adamowicz żyje i ma się dobrze. Wystarczy popatrzeć na jego żonę i dzieci. Opala się po górą Synaj i pije zimne piwo i śmieje się z głupich gojów że wierzą w tę mistyfikację. Nawet Owsik powrócił do koryta jak dowiedział się że Adamowicz żyje.

zgłoś
i
igoa

Ciekawe czy żona była upoważniona do tych 36 kont które posiadał Adamowicz. I co mu teraz po tych kontach?

zgłoś
n
normals

Po śmierci dziewczynek z escape roomów nikt słowem się nie zająknął na temat odpowiedzialności urzędników dających pozwolenia na działalność. Polska The Times nie celebrowała tego zdarzenia, nie tworzyła całego wątku informacyjnego jak w przypadku Adamowicza. Może trochę przesadzę ale to właśnie w obliczu tragedii w escape roomach należało ogłosić żałobę narodową. Kraj z zabetonowaną i niewydolną w sprawach społecznych administracją i paraliż decyzyjny jak i przedsiębiorcy bez wyobraźni ale też wytycznych spowodowali, że zginęły tragicznie młode i perspektywiczne obywatelki naszego państwa. Zaniedbania są oczywiste i napawać powinny wstydem wszystkich ludzi władzy. Władza dba natomiast tylko o siebie. W momencie gdy jakiś bandzior zaatakował kogoś nożem i to nawet nie ze względów politycznych ogłasza się żałobę narodową bo zaatakowano jednego z nas. Tak droga władzo. Sami oddzielacie od społeczeństwa w ten sposób i powodujecie, że ludzie tracą szacunek dla urzędników, prezydentów czy polityków. Dno

zgłoś
P
Ponad podziałami partyjnym

Krzysztof Wierzchowski.
Wy wszyscy którzy propagujecie fałsz i
zło jesteście winni Jego śmierci.
Platforma Obywatelska, jest dla siebie obywatelska,nie dla ludzi.,,,,

zgłoś
j
jasiu

platforma jak sw p adamowicz chcieli wprowadzic co teraz do kosciola widac jak TRWOGA TO DO BOGA JAK PLATFORMA JEST HYPOKRYZJA BIJE OD NICH Z DALEKA PRZECIEZ KSIEZA TO CO MOWICIE JAK WY TERAZ WYGLADACIE PLATFUSY POPATRZ W LUSTRO HYPOKRYZJA PALEC Z GORY POWIEDZIAL DOSC KOLEGO

zgłoś
S
Sierżant Qdaśko

Polecam zakup Słownika Ortograficznego, lub chociaż zaznaczenie ,,sprawdź pisownie" w przeglądarce, bo za niedługo będziesz pisał dyslektyku , że mieszkasz na fzhut od Warszafki, i skópójesz mieć i ouf w pónkcie skópó słomó.

zgłoś
P
Pułkownik

Zamilcz Sierżancie

zgłoś
P
POdzielil ludzi

na tych kórych sie ograbia z oszczędności emerytalnych i na tych którym sie daje

zgłoś
s
sPOKO chloPOczku

to tacy jak ty zamordowali Adamowicza, ten psychiczny byl tylko nozem w waszych rękach

zgłoś
m
moze jesteś dumny z tego

że dwoch zwyrodnialych oprawcow za pobicie do nieprzytomnosci i utpienie człowieka dostalo po dwa lata w zawiasach ?
To takie wyroki sprawiaja że życie czlowieka jest nic nie warte. A psychol nie odrówznia czy ktos jes bezdomny czy ma 27 kont

zgłoś
B
Bredzislaw Kompromitowski

nie moze zamknąc ? Schlała sie swinia ?

zgłoś
g
głuPOwaty chloPOczku

zamordowala Adamowicza , to ofiara "doezynania watahy" ktora prowadzicie

zgłoś
o
oj tak

Czyli Michnik (Szechter)

zgłoś
A
Administrator

To jest wątek dotyczący artykułu Żegnaj Pawle... Nie damy zabić dobra. Samorządowcy z całej Polski żegnają Pawła Adamowicza

zgłoś
G
Gość

I kto to mówi? Gdyby taka istniała 80% procent wierchuszki z PO dostałaby wyroki większe niż 5 lat!- za zdradę, rozkradanie kraju jaki należy się wyrok?

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3