Zerwana trakcja i śmiertelny wypadek. Ciąg dalszy kłopotów...

  Zerwana trakcja i śmiertelny wypadek. Ciąg dalszy kłopotów na trasie Wrocław - Poznań

  PB, SZ

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zerwana trakcja i śmiertelny wypadek. Ciąg dalszy kłopotów na trasie Wrocław - Poznań
  1/6
  przejdź do galerii

  ©JEW

  W czwartek dźwig wjechał na przejazd kolejowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami na trasie Wrocław - Poznań. Spowodowało to ogromne utrudnienia w ruchu pociągów. Nasiliły się one po śmiertelnym wypadku na tej trasie.


  AKTUALIZACJA Piątek, 10 sierpnia, godz. 14:15
  Na miejscu śmiertelnego wypadku pracuje prokurator, ale pociągi wracają już na swoje trasy (jeździły objazdem przez Ostrów Wlkp., Leszno i Oleśnicę Rataje). Pasażerowie jednak muszą wciąż liczyć się z opóźnieniami.

  AKTUALIZACJA Piątek, 10 sierpnia, godz. 13:00

  W miejscowości Przysieka Stara w Wielkopolsce doszło do potrącenia ze skutkiem śmiertelnym. Ruch na trasie będzie wstrzymany przez co najmniej trzy godziny. Dodatkowo nadal nie uporano się z naprawą zerwanej trakcji w okolicy Szewców.

  AKTUALIZACJA Piątek, 10 sierpnia, godz. 6:30

  Przywrócono przejazd JEDNYM TOREM na trasie Wrocław – Poznań po uszkodzeniu sieci trakcyjnej

  O godz. 5.25 po jednym torze przywrócono bezpośredni przejazd pociągów kursujących na trasie Wrocław – Rawicz i dalej do Poznania. Służby techniczne naprawiły sieć trakcyjną nad jednym torem. W nocy trzy lokomotywy spalinowe przeciągały pociągi na odcinku Wrocław Osobowice – Oborniki Śląskie. Niektóre pociągi międzyregionalne były kierowane zmienioną trasą za pociągi regionalne była autobusowa komunikacja zastępcza. Teraz pociągi przejeżdżają bezpośrednio, jednak mogą być kilkunastominutowe zmiany względem rozkładu jazdy, ze względu na dostępny tylko jeden z dwóch torów.

  Nadal pracują pociągi do naprawy sieci na drugim torze. Zakończenie prac przewidywane jest dziś ok godz. 14. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o sytuacji na trasie Wrocław - Poznań.

  CZYTAJ TAKŻE: PODRÓŻNY - CHAOS NA KOLEI. ZOSTAWILI LUDZI BEZ ŻADNEJ INFORMACJI  Zmiany w komunikacji na linii kolejowej Wrocław – Leszno – Poznań, wynikają ze zdarzenia na odcinku Pęgów – Oborniki Śląskie, którędy jeżdżą pociągi do Wrocławia i Poznania . Wczoraj około godziny 14:00 nieostrożny kierowca samochodu ciężarowego z dźwigiem wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami.

  Aktualizacja 20.00
  Przewidywany czas trwania utrudnień do około godziny 8 w piątek, 10 sierpnia.

  Aktualizacja 17.30.

  Trzy lokomotywy spalinowe będą przeciągały pociągi na odcinku Wrocław Osobowice – Oborniki Śląskie. Niektóre pociągi międzyregionalne są kierowane zmienioną trasą przez Głogów lub Ostrów Wielkopolski.

  Za pociągi regionalne nadal jest autobusowa komunikacja zastępcza: za Przewozy Regionalne na odcinku Wrocław Główny – Oborniki Śląskie i za Koleje Dolnośląskie na odcinku Wrocław Osobowice – Żmigród. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o zmianach w rozkładzie.

  Działają dwa pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Już zabezpieczyły trasę tak, że można przejeżdżać lokomotywami spalinowymi. Teraz jeden tor będzie przygotowywany do jazdy trakcja elektryczna. Prace potrwają do północy.

  Aktualizacja 16.30.
  Ruch na trasie Wrocław Główny – Oborniki Śląskie jest wstrzymany. Pociągi międzyregionalne zostaną skierowane zmienioną trasą przez Głogów lub Ostrów Wielkopolski. Za pociągi regionalne uruchomiana jest autobusowa komunikacja zastępcza za Przewozy Regionalne na odcinku Wrocław Główny – Oborniki Śląskie i za Koleje Dolnośląskie na odcinku Wrocław Osobowice – Żmigród. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o zmianach w rozkładzie.

  Bardzo wiele pociągów jest opóźnionych, większość kilkadziesiąt minut.

  Zmiany w komunikacji na linii kolejowej Wrocław – Leszno – Poznań, wynikają ze zdarzenia na odcinku Pęgów – Oborniki Śląskie, którędy jeżdżą pociągi do Wrocławia i Poznania. Około godziny 14:00 nieostrożny kierowca samochodu ciężarowego z dźwigiem wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami. Na miejsce wysłano służby techniczne.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Ludzie inteligentni, ze znakomitą obsadą, już 26 listopada w Opolu

  Ludzie inteligentni, ze znakomitą obsadą, już 26 listopada w Opolu

  Poznajcie kolejne przygody Pszczółki Poli i Pana Trucicelskiego

  Poznajcie kolejne przygody Pszczółki Poli i Pana Trucicelskiego

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Zobacz aktualne wyniki plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Zobacz aktualne wyniki plebiscytu Nauczyciel na Medal