Zespół Chrobrego Głuchołazy nie zagra w finałach MP juniorek

Aleksandra Nowak zdobyła w dwóch meczach turnieju półfinałowego 20 punktów dla ekipy z Głuchołaz. Oliwer Kubus
Cały nasz zespół w MP do lat 20 będzie mógł grać jeszcze za rok, bo wszystkie zawodniczki z ekipy Chrobrego są z rocznika 1995.

Nasza drużyna prowadzona przez trenera Tadeusza Widziszowskiego zajęła w makroregionie opolsko-śląskim w eliminacjach 2. miejsce za MKS-em Katowice, co oznaczało awans do półfinałów mistrzostw Polski juniorek do lat 20 już na szczeblu krajowym. Do niego zakwalifikowało się 13 drużyn z całej Polski.

Los rzucił nasz zespół na turniej do podwarszawskiego Wołomina, a za rywali wyznaczył bardzo mocne ekipy: miejscowy Huragan oraz AZS Gorzów.

Oba te kluby znane są z bardzo dobrej pracy z młodymi zawodniczkami. Chrobry niemal w tym samym składzie co pojechał do Wołomina, bardzo przyzwoicie radzi sobie w II lidze seniorek. W turnieju półfinałowym nie miał jednak nic do powiedzenia.

Najpierw wysoko uległ (54:100) ekipie z Gorzowa, a potem 39:78 gospodyniom. Na miejsce wśród dwóch najlepszych drużyn i awans do finału mistrzostw kraju trudno było liczyć, ale na lepszą postawę na pewno.

Na turnieju w Wołominie barwy Chrobrego reprezentowały: Klaudia Kucharska (3 punkty zdobyte w meczu z AZS-em Gorzów i 11 Huraganem), Aleksandra Nowak 15 i 5), Marta Kulak (14 i 11), Jolanta Lebioda (0 i 0), Olga Kossmann (17 i 8), Sandra Ludwiniak (2 i 0), Marlena Jankowska (0 i 0), Natalia Fundeła (2 i 0), Kamila Listwan (0 i 2) oraz Eliza Bafia (1 i 2). Na turnieju była także Klaudia Cholewa, ale z powodu kontuzji nie grała.