Złote dziewczyny

Redakcja
Agnieszka Wojtkowska i Aleksandra Walaszek wygrały rywalizację debla dziewcząt. Indywidualnie Agnieszka była druga, a Ola trzecia.

Badmintonistki Technika Głubczyce, a także Magda Dakowicz i Anna Płecha (Hubal Białystok) uchodziły za faworytki turniejów indywidualnych i deblowych. Miejscowe są o rok młodsze, ale walczyły bardzo skutecznie. W turnieju deblowym los skojarzył faworyzowane pary w tej samej ćwiartce i zmierzyły się z sobą już w półfinale.

Miejscowe wygrały I seta do 14, ale potem inicjatywa należała do rywalek. Dziewczęta z Białegostoku wyrównały stan meczu (15:9), a w decydującej partii wygrywały już 14:6 i wydawało się, iż to one wystąpią w finale. Jednak od tej pory para Technika nie popełniła żadnego błędu, zdobywając 11 kolejnych punktów. W finale miejscowe zagrały z parą Monika Kowalczyk (Orlicz Suchedniów) - Anna Kubec (AZS Kielce). Lepiej zaczęły reprezentantki Opolszczyzny, wygrywając do 10. W drugiej partii oddały pole rywalkom, które odskoczyły na 11:7. Podopieczne Bożeny Haracz doprowadziły do stanu 11:10 i stanęły. W trzecim secie znów inicjatywa należała do Kowalczyk i Kubec, które wygrywały 4:1 i 10:6. Miejscowe zaczęły jednak grać agresywniej, a rywalki popełniały kolejne błędy. Duet Technika wygrał 15:10.

W grze pojedynczej Wojtkowska już w ćwierćfinale spotkała się z faworyzowaną Płechą i wygrała w trzech setach (6, -7, 4). W następnej rundzie pokonała Kubec (4, 7) i awansowała do finału. Istniała szansa na głubczycki finał, bowiem w drugiej półfinałowej parze znalazła się Walaszek, jednak uległa 7:11, 6:11 Dakowicz. W finale stremowana dopingiem rodziny i znajomych Agnieszka przegrała I seta 3:11 jednak w drugiej partii przejęła inicjatywę i wygrała wyraźnie 11:2. W trzeciej partii więcej błędów popełniła miejscowa zawodniczka, ulegając 8:11.

Nie powiodło się natomiast chłopcom. Para Jacek Górski - Radosław Wysoczański wygrała dwa pojedynki, ale odpadła w ćwierćfinale, natomiast debel Marcin Czyżowicz - Marcin Polek przegrał w I rundzie. W turnieju indywidualnym zagrali tylko Górski i Wysoczański, jednak odpadli w I rundzie. Podobnie było w turnieju gry mieszanej. Marek Sass - Monika Mazur (wszyscy Technik) wygrali jeden pojedynek, a Kasjan Bieniasz (UKS Trójka Głubczyce) - Patrycja Kowalczyk (Technik) odpadli w I rundzie.