Złote opolskie akademiczki

Sz
W Łodzi rozgrywane były mistrzostwa Polski szkół wyższych w dżudo. Z sukcesami startowały w nich reprezentantki Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego, na co dzień zawodniczki AZS-u (trener Edward Faciejew).

Turniej zgromadził na starcie 108 zawodników i zawodniczek z 23 klubów. W stawce kobiet bezkonkurencyjna okazała się ekipa Politechniki Opolskiej. W klasyfikacji łącznej zdobyła 32 pkt i wyprzedziła rywalki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z Poznania - 26,5 pkt oraz Uniwersytetu Łódzkiego - 23,5 pkt.
Tuż poza podium uplasowały się: 4. Wyższa Szkoła Bankowa Poznań - 19,5 pkt, 5. Politechnika Koszalińska - 19,0, 6. Uniwersytet Opolski - 18 pkt. Niezależnie od punktacji łącznej prowadzona była także klasyfikacja uniwersytetów, w której uczelnia z Opola zdobyła brązowy medal.
W rywalizacji indywidualnej dwukrotnie na najwyższym podium stawały reprezentantki UO. Jolanta Wojnarowicz wygrała kat. do 48 kg, zaś Agata Mróz do 70 kg. - Obie zwyciężyły w bardzo dobrym stylu, wygrywając wszystkie walki przed czasem - powiedział E. Faciejew. - Szczególnie cieszy postawa Agaty, która wróciła na matę po macierzyństwie.

Także komplet wygranych przed czasem odniosła Magdalena Pokorczak z PO, pokonując w finale kat. do 52 kg klubową i uczelnianą koleżankę, Dorotę Harmo. Z kolei Marzena Węgrzyn okazała się najlepsza w wadze do 63 kg. Czwarty medal dla politechniki zdobyła Katarzyna Świątkiewicz (kat. do 57 kg). Punktowy dorobek drużynowych zwyciężczyń uzupełniła Joanna Ficek (kat. 57 kg), zajmując 7. pozycję. - Turniej stał na wysokim sportowym poziomie, co zapewnił udział w nim reprezentantek kraju, a także członkiń kadry olimpijskiej.