Złoto, brąz i 5. miejsce dla zapaśniczek z Namysłowa

Ewelina Ciunek, Aleksandra Ciunek i Alicja Czyżowicz.
Ewelina Ciunek, Aleksandra Ciunek i Alicja Czyżowicz. Klubowe
Z Kraśnika, gdzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetek (do 17 lat) i juniorek (do lat 20) bardzo dobrze zaprezentowały się młode zapaśniczki Orła Namysłów.

W grupie kadetek Alicja Czyżowicz zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej 52 kg przegrywając dość nieszczęśliwie w półfinale z późniejszą mistrzynią z Białorusi. Wcześniej Czyżowicz wygrała bardzo łatwo z Pauliną Grzejdą (AKS Piotrków Trybunalski) oraz ze Słowaczką Reką Bacsfaiovą.

Na zakończenie swojego startu w walce o brązowy medal pokonała na punkty 4-1 Białorusinkę Darię Sinkavets.
- Przegraną Ali możemy traktować jako "wypadek przy pracy ",a le też zachętę do jeszcze lepszej pracy - podsumował trener Krzysztof Pawlak.

Druga z namysłowianek Ewelina Ciunek (16 lat) wywalczyła pewnie złoty medal w kategorii wagowej do 65 kg kadetek, deklasując swoje rywalki. Ciunek wszystkie swoje walki wygrała przed czasem, a nie trwały nawet minuty. Mistrzyni Europy z 2014 roku po zmianie kategorii powoli wraca do wysokiej formy i kolejno zwyciężyła: Kingę Koziej (Agros Zamość), Alenę Mankevicz (Białoruś), Enricę Rinaldi (Włochy) oraz w finale kolejną Białorusinkę - Palinę Bialetskają.
Dzięki dobremu występowi podopieczne trenerów Marcina Marcinkiewicza i Krzysztofa Pawlaka bardzo przybliżyły się do startu w tegorocznych mistrzostwach Europy i świata w tej kategorii wiekowej.

W grupie juniorek piąte miejsce w kategorii wagowej do 59 kg zdobyła 18-letnia Aleksandra Ciunek, która przegrała z Katrzyną Mądrowską (Feniks Stargard Szczeciński). Zawody było mocno obsadzone startowało 150 zawodniczek z 37 klubów w tym reprezentacje Białorusi, Ukrainy, Czech, Włoch i Słowacji. W punktacji drużynowej Orzeł Namysłów zajął 6. miejsce.