Złoto dla MKS Selgros Lublin, Pogoń Baltica wraca ze srebrem

(paz)
Monika Bancilon (z lewej) zdobyła aż 11 bramek dla Pogoni.
Monika Bancilon (z lewej) zdobyła aż 11 bramek dla Pogoni. Andrzej Szkocki
Jak na finał przystało były emocje, a na koniec cieszyły się zawodniczki MKS Selgros Lublin, które w czwartym meczu o złoto wygrały 27:25 i sięgnęły po 19. mistrzostwo Polski.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 27:25 (12:15)

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik - Mihdaliova 8, Repelewska 4, Drabik 3, Gęga 3, Rola 3, Quintino 2, Bijan 2, Skrzyniarz 2, Kocela, Charzyńska, Szarawaga, Syncerz.

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Banclion 11, Sabała 2, Jaszczuk 2, Głowińska 2, Koprowska 2, Królikowska 2, Noga 1, Szczecina 1, Zimny 1, Zawistowska 1, Cebula, Kochaniak.

Pogoń podniosła się po sobotnim nokaucie (23:30) i szybko przejęła inicjatywę. Od 5. do 55. minuty to zespół gości prowadził i był blisko doprowadzenia do piątego meczu, który miał być rozegrany w środę w Szczecinie.

Jednak w końcówce spotkania górę wzięło doświadczenie lublinianek. Pogoń w 46. minucie prowadziła 16:21, ale szybko tę przewagę roztrwoniła. Jeszcze w ostatniej minucie po trafieniu Patrycji Nogi był remis po 25, ale trafienia Repelewskiej i Mihdaliovej doprowadziły halę "Globus" w stan euforii.

Aż 11 bramek dla Pogoni zdobyła Monika Bancilon, która w 57. minucie obejrzała czerwoną kartkę z gradacji kar i nie mogła pomóc zespołowi w trudnej końcówce. 20 minut wcześniej, z tego samego powodu, z boiska wyleciała Edyta Charzyńska z zespołu gospodarzy.

- Bez względu na wynik spotkań w Lublinie mamy za sobą bardzo udany sezon - mówił w poprzednim tygodniu trener Adrian Struzik. Trudno ze szkoleniowcem się nie zgodzić. Pogoń wygrała sezon zasadniczy, zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski.

Od trzech sezonów szczecinianki regularnie zajmują wyższe miejsce. Przed dwoma laty były czwarte, przed rokiem trzecie, teraz drugie. Są możliwości, aby za rok to Pogoń sięgnęła po mistrzostwo, na które czeka już 25 lat.

Materiał oryginalny: Złoto dla MKS Selgros Lublin, Pogoń Baltica wraca ze srebrem - Głos Szczeciński