Zmarł o. Paweł Tarnowski OFM. 25 lat temu założył Franciszkański Ośrodek Pomocy Dzieciom w Głubczycach

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
O. Paweł Tarnowski był m.in. duszpasterzem trzeźwości
O. Paweł Tarnowski był m.in. duszpasterzem trzeźwości PN / Gość Świdnicki
Ojciec Paweł Tarnowski był nie tylko kapłanem, ale również pedagogiem i socjoterapeutą. 25 lat temu w Głubczycach założył ośrodek pomagający dzieciom. Franciszkanin zmarł w nocy z 26 na 27 lutego. Miał 56 lat.

- Dziś w nocy zmarł niespodziewanie o. Paweł Tarnowski, założyciel naszego Ośrodka, który był dyrektorem w latach 1997-2006 i 2016-2017. Jeszcze nie tak dawno świętował z nami jubileusz XXV-lecia… Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie – napisano na kanale społecznościowym Franciszkańskiego Ośrodka Pomocy Dzieciom w Głubczycach.

O. Paweł Tarnowski OFM pochodził spod Wrocławia. Był pedagogiem, socjoterapeutą, duszpasterzem trzeźwości. Święcenia przyjął 18 maja 1991 roku. Należał do Zakonu Braci Mniejszych. Ostatnio posługiwał, jako duszpasterz i misjonarz ludowy, w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi. W zakonie przeżył 38 lat, z czego 32 jako kapłan.

Franciszkański Ośrodek Pomocy Dzieciom w Głubczycach powstał 1 września 1997 roku. O. Paweł Stanisław Tarnowski OFM był jego założycielem i pierwszy dyrektorem. Ośrodek działa nieprzerwanie od ćwierćwiecza i na stałe wrósł w świadomość głubczyczan. Każdego dnia podopieczni FOPD mają czas na naukę, integrację, zabawę i ciepły posiłek. Wielu mieszkańców miasta korzystało z pomocy organizowanej przez franciszkanów lub udzielało się tam jako wolontariusze. Wszelka pomoc udzielana dzieciom jest bezpłatna.

- Przychodzą do nas głównie dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, czy po prostu z rodzin, które znalazły się tarapatach – czytamy na stronie FOPD.

Data i miejsce pogrzebu ojca Pawła nie są jeszcze znane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska