Zmiany kadrowe w Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu. Jest nowy dyrektor, będzie osoba do kontaktów z mediami

Piotr Guzik
Ratusz w Opolu.
Ratusz w Opolu. Archiwum
Teresa Sobel-Wiej, dotychczasowa wicedyrektorka Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, od 1 marca kieruje jednostką. Wkrótce rozstrzygnięty ma też być konkurs na nowo utworzone stanowisko ds. komunikacji społecznej.

Teresa Sobel-Wiej w MZD pracuje od 2016 roku, była kierownikiem działu inwestycji. W październiku 2017 roku została awansowana na stanowisko wicedyrektora jednostki, w miejsce Anny Witych, która po blisko trzech latach pracy w MZD postanowiła przejść do spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu.

W nieco ponad rok po awansie na stanowisko wicedyrektora MZD Teresa Sobel-Wiej zaczęła pełnić obowiązki dyrektora jednostki. Stało się tak, ponieważ z końcem listopada 2018 roku dyrektorem MZD przestał być Zbigniew Bahryj. U sterów w MZD był przez około 2,5 roku.

Po trzech miesiące Teresa Sobel-Wiej pozostawała jednak wicedyrektorką MZD. Przestała nią być z dniem 1 marca, kiedy oficjalnie została dyrektorką tej miejskiej komórki.

- Pani Teresa Sobel-Wiej przez trzy miesiące pełnienia obowiązków dyrektora wykazała się dużym zaangażowaniem w nowej roli. Stąd płynne przejście na czoło MZD – mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza.

- Przed MZD bardzo wiele wyzwań. Jednostka nadzoruje realizację licznych inwestycji komunikacyjnych, jak obwodnica piastowska, centrum przesiadkowe przy stacji Opole Wschodnie, czy startująca wkrótce budowa centrum przesiadkowego na płycie dworca autobusowego u zbiegu ulic 1 Maja i Armii Krajowej, jak i projektów mniejszych, ale również istotnych dla mieszkańców, jak rozbudowa sieci ścieżek rowerowych. To nie jest łatwy odcinek miejskiej działalności, uważamy jednak, że nowa pani dyrektor podoła tym wyzwaniom – stwierdza Katarzyna Oborska-Marciniak.

Centrum przesiadkowe ma powstać w miejsce dworca PKS w Opolu

Centrum przesiadkowe na dworcu PKS w Opolu ma kosztować 46 m...

Awans Teresy Sobel-Wiej oznacza, że w MZD zwalnia się stanowisko jednego z wicedyrektorów. Miasto na razie nie planuje uzupełnień, ale nie wyklucza ich w przyszłości. Drugim wicedyrektorem jednostki pozostaje Piotr Rybczyński.

Wkrótce rozstrzygnięty ma też być nabór na nowe stanowisko w MZD – specjalisty ds. komunikacji społecznej. Jak informuje opolski ratusz, osoba ta będzie odpowiadała za kontakt z mediami oraz przekazywanie poprzez portale społecznościowe aktualnych informacji o postępach prac inwestycji drogowych w mieście, a także utrudnień z nimi związanych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska