Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region „Dom i Ogród” ruszają już po raz 23. w piątek 14 września w Prudniku. Zakończą się w niedzielę o 17. Stoiska przygotowuje 105 wystawców, kilkunastu mniej niż we wcześniejszych latach.

- Części chętnych odmówiliśmy - przyznaje Małgorzata Halek, dyrektor Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik. - Chcemy nastawić się bardziej na stoiska specjalistyczne związane z charakterem targów, ograniczamy liczbę stoisk z ozdobami. Stawiamy na jakość, a nie na ilość.

To nie jedyna zmiana w tym roku. Po raz pierwszy występy artystyczne grup dziecięcych i zespołów odbędą się na scenie przed halą sportową Łucznika.

Wystawcy sugerowali, że występy i muzyka utrudniają im rozmowy z kontrahentami.

Organizatorzy wrócili natomiast do dawnego zwyczaju zapraszania prelegentów z ciekawymi wykładami dla przedsiębiorców. W tym roku w sobotę o 12 i 14 będą dwa wykłady o skutecznej reklamie w mediach społecznościowych i o problemach z wymogami RODO w małych firmach.

- Staramy się, żeby tematy były ciekawe i aktualne - mówi Małgorzata Halek. - Goście targów będą też mieli dodatkowe miejsca parkingowe obok hali, na placu udostępnionym nam przez prywatnego właściciela. Nie powinno już być problemu z zaparkowaniem.

Cała reszta pozostaje bez zmian. Targi odbywają się w hali sportowej przy ul. Łuczniczej. Na miejscu będą stoiska gastronomiczne, samochody wystawowe prezentujące techniki grzewcze, zewnętrzne wystawy firm ogrodowych i stoiska firm meblarskich, instalatorskich, budowlanych, wykończeniowych. Wpuszczono także handlujących góralskimi i regionalnymi specjałami. Część gości nastawia się właśnie na takie towary.

OPOLSKIE INFO - 14.09.2018