Zmiany w centrum ginekologicznym w Opolu. Minister Zdrowia przyznał mu status Centrum Zdrowia Prokreacyjnego.

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Opolska porodówka otrzymała status Centrum Zdrowia Prokreacyjnego.
Opolska porodówka otrzymała status Centrum Zdrowia Prokreacyjnego. archiwum nto
W Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu utworzone zostanie Centrum Zdrowia Prokreacyjnego. Zmiany te wiążą się też z rządowym dofinansowaniem na zakup nowego sprzętu.

W wyniku decyzji Ministra Zdrowia Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Leczenia dotychczasową działający przy szpitalu zmieni swoją nazwę. Od nowego roku ośrodek ten będzie funkcjonował jako Centrum Zdrowia Prokreacyjnego. Na utworzenie go i zakup nowego sprzętu szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości do 60 984,00 zł.

Za pieniądze te zostaną zakupione m.in. worek sako, fantomy: noworodka m.in. do resuscytacji, piersi, krocza, wanienki, przewijak, sprzęt multimedialny do prowadzenia edukacji, poduszka do karmienia, liny lub chusty, piłki różnej wielkości oraz kształtu, promiennik ciepła, waga dla niemowląt, lampa bakteriobójcza, aparat do szybkich przetoczeń i UDT bezprzewodowy (detektor tętna płodu).

- W związku z przyznaniem statusu Centrum Zdrowia Prokreacyjnego Kliniczne Centrum ma w planach odnowienie infrastruktury oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych, a także przychodni, co znacząco poprawi jakość świadczonych usług, komfort pacjentów oraz bezpieczeństwo. Zamierza dążyć do trwałego kontraktowania i wykonywania usług w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności. Jednym z kluczowych planów będących w realizacji jest wyszkolenie nowej kadry medycznej specjalizującej się w tej dziedzinie i nabierającej doświadczenia pod okiem sprawdzonych już specjalistów, np. na gruncie współpracy z Uniwersytetem Opolskim – pisze do nas w mailu Natalia Ochędzan, rzecznik prasowy szpitala.

W ostatnich latach Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu odnosiło liczne sukcesy w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności.

W latach 2019 – 2020 w wyniku udzielonych świadczeń w ramach Kompleksowej Diagnostyki Niepłodności osiągnięto wskaźnik 140 ciąż, po wznowieniu świadczeń od maja 2021 do końca września 2022 roku zarejestrowano 82 ciąże. Wszyscy pacjenci zakwalifikowani do KDN (kompleksowej diagnostyki niepłodności), obejmowani są specjalistyczną opieką lekarską z dziedziny ginekologii i położnictwa oraz psychologii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska