Znakomity występ reprezentantów Zrywu na mistrzostwach Polski juniorów

Ta trójka zdobyła po cztery medale na mistrzostwach Polski juniorów (od lewej): Maciej Stachura, Paula Żukowska i Natalia Pawlaczek. fot. Sebastian Stemplewski
Reprezentanci Zrywu Opole aż dwanaście razy stawali na podium podczas mistrzostw Polski juniorów.

Gwiazdą mistrzostw kraju 16-latków, które odbyły się we Władysławowie była Paula Żukowska. Nasza zawodniczka zdobyła aż cztery złote medale i dodatkowo pobiła rekord Polski w tej kategorii wiekowej.

Żukowska w znakomitym stylu triumfowała na: 400 i 800 metrów stylem dowolnym, a także na 200 i 400 metrów stylem zmiennym. Rekord pobiła na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Uzyskała czas 8.41,06 i drugą na mecie zawodniczkę wyprzedziła o ponad 12 sekund.

Dodatkowo jej rezultat na 400 metrów stylem dowolnym był drugim wynikiem mistrzostw w tabeli przeliczającej wyniki na specjalne punkty.

Cztery razy na podium stawała też Natalia Pawlaczek. Specjalizująca się w stylu dowolnym zawodniczka wygrała rywalizację na dystansie 200 metrów. Dwa razy musiała natomiast uznać wyższość Magdaleny Baranowskiej (Solex Lębork). Tylko z nią przegrała na 50 i 100 metrów zdobywając srebrne medale. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast w rywalizacji na 400 metrów.
Blisko miejsc medalowych była też trzecia zawodniczka Zrywu - Joanna Stawicka. Dwa razy zajmowała 4. miejsce: na 100 i 200 metrów stylem dowolnym.

Żukowska i Pawlaczek zdobywając we dwie osiem krążków sprawiły, że w klasyfikacji medalowej mistrzostw (łącznie dziewczęta i chłopcy) Zryw zajął znakomite drugie miejsce, a startowali reprezentanci aż 79 polskich klubów.

Wspaniale spisał się też na mistrzostwach Polski 18-latków Maciej Stachura. Zawodnik Zrywu zdobył w Oświęcimiu trzy złote i srebrny medal. Maciek był bezkonkurencyjny w stylu klasycznym. Wygrał w nim na wszystkich dystansach: 50, 100 i 200 metrów. Ponadto był drugi na 400 metrów stylem zmiennym.

Dzięki jego występowi Zryw w klasyfikacji medalowej mistrzostw (łącznie dziewczęta i chłopcy) zajął 8. miejsce na 76 klubów.

Blisko podium był na tej samej imprezie Tomasz Szczepaniak. Na 200 metrów stylem motylkowym zajął bowiem 4. miejsce.