Znamy ćwierćfinalistów wojewódzkiego Pucharu Polski [WYNIKI 1/8 FINAŁU]

Ruch Zdzieszowice to triumfator ostatniej edycji wojewódzkiego Pucharu Polski. Nadal ma szansę na obronę tytułu. Wiktor Gumiński
W dniach 10-11 listopada rozegrane zostały wszystkie mecze 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Nie doszło w nich do żadnych niespodzianek.

Z najciekawiej zapowiadających się spotkań obronną ręką wyszli piłkarze MKS-u Kluczbork oraz Ruchu Zdzieszowice. Ci pierwsi, przeżywający bardzo trudne chwile w 3 lidze, wygrali na wyjeździe 3:1 z Małąpanwią Ozimek, finalistą ubiegłorocznych pucharowych zmagań na szczeblu regionalnym. Broniący tytułu Ruch ograł natomiast u siebie 4:2 Agroplon Głuszynę.

W dwóch starciach do wyłonienia ćwierćfinalisty potrzebna była natomiast dogrywka. Dość niespodziewanie z A-klasowym Orłem Branice męczyła się 4-ligowa Fortuna Głogówek, ale ostatecznie wygrała 1:0. Z kolei w starciu ekip z klasy okręgowej, po 120 minutach Start Jełowa zwyciężył 4:2 z LZS-em Kuniów.

Wyniki 1/8 finału

Polonia Nysa - TOR Dobrzeń Wielki 3:1
Bramki: P. Ostrowski, Lisiecki, Majerski - Bonk.

Ruch Zdzieszowice - Agroplon Głuszyna 4:2
Bramki: Sotor (dwie), Łukowski, Wojtasik – Łuczak, Mikulski.

LZS Kuniów - Start Jełowa 2:4, po dogrywce
Bramki: Rychlik, Kuder – Holeczke, Seniszyn, Babanskykh, Wolny.

Orzeł Źlinice - LZS Starowice Dolne 1:6
Bramki: Schichta - Rakowski (dwie), Pietrakowski, Kowalczyk, Dłutowski, Ściański.

Orzeł Branice - Fortuna Głogówek 0:1, po dogrywce
Bramka: Rusinowicz.

Skalnik Gracze - Stal Brzeg 0:5
Bramki: Dychus (dwie), Podgórski, Matusik, Sypek.

Małapanew Ozimek - MKS Kluczbork 1:3
Bramki: Gruszka - Zieliński, Nykiel, Begar.

Iprime Bogacica - Unia Krapkowice 2:6
Bramki dla Unii: Brandys, Luberda - Niespodziński, Wośko, Witka, Kurpierz, Atroszko, Brzozowski.