Znamy już siedmiu ćwierćfinalistów wojewódzkiego Pucharu Polski

W miniony weekend udało się rozegrać siedem z ośmiu meczów 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Wiktor Gumiński
Po minionym weekendzie znamy już siedmiu z ośmiu uczestników 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Zgodnie z planem nie odbyło się jedynie spotkanie Porawia Większyce z LZS-em Walce, które zostało odwołane z powodu złego stanu boiska.

W grze o trofeum nadal są ubiegłoroczni finaliści pucharowych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, czyli Stal Brzeg i iPrime Bogacica. Obie te ekipy potrzebowały jednak dogrywki, by wyeliminować swoich rywali.

Więcej problemów miała Stal (triumfator ostatnich rozgrywek), która po pierwszej połowie przegrywała 0:2 z PPO Piastem Strzelce Opolskie. W drugiej połowie doprowadziła jednak do wyrównania, a następnie w dogrywce strzeliła kolejne cztery gole.

Iprime natomiast prowadził już 2:0 z LZS-em Starościn, lecz w drugiej połowie nie utrzymał tej zaliczki. W dogrywce znów był jednak lepszy, co potwierdził trzema trafieniami.

Ponadto do ćwierćfinału awansowały MKS Kluczbork (po meczu rozegranym awansem już 13 września), Ruch Zdzieszowice, Start Namysłów, Stegu Start Jełowa i Odra II Opole.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.