Znów udany występ młodych kolarzy Wibatechu Ziemia Brzeska

Archiwum grupy Wibatech Ziemia Brzeska
Czech Jozsef Cerny wygrał klasyfikację młodzieżową w wyścigu Bałtyk - Karkonosze. Archiwum grupy Wibatech Ziemia Brzeska
Zawodnicy naszej grupy zawodowej zdominowali rywalizację wśród młodzieżowców w wyścigu Bałtyk - Karkonosze.

Tylko 47 zawodników spośród 109, którzy pojawili się na starcie, ukończyło bardzo trudny wyścig Bałtyk - Karkonosze zaliczany do cyklu BGŻ ProLigi czyli 15 najbardziej prestiżowych wyścigów w naszym kraju w ciągu roku. Łącznie na trasie z Kołobrzegu do Karpacza było osiem etapów o łącznej długości ponad 800 km. Imprezę wygrał Bułgar Nikołaj Michajłow z grupy CCC Polsat Polkowice. Drugi był ze stratą siedmiu sekund jego kolega z zespołu i zdecydowany lider klasyfikacji BGŻ ProLigi Marek Rutkiewicz, a trzeci Robert Radosz (BDC Marcpol, strata 38 sek.).
Bardzo dobrze wypadli też młodzi zawodnicy naszej grupy zawodowej - Wibatech Ziemia Brzeska. Najwyżej, bo na 8. pozycji, wyścig ukończył Czech Jozsef Cerny (strata 2,28 min do zwycięzcy). Na 12. pozycji sklasyfikowany został Leszek Pluciński (str. 3,56 min), a tuż za nim znalazł się Łukasz Osiecki (str. 4,00 min). W klasyfikacji zawodników młodzieżowych (do 23 lat) Cerny zajął 1. miejsce, Pluciński był trzeci, a Osiecki czwarty.
Oprócz tej trójki z zespołu Wibatechu wyścig ukończył jeszcze Paweł Pac. Zajął on 43. pozycję (str. 33,02 min). Do mety nie dojechali natomiast: Andrzej Bartkiewicz, Marcin Wolski, Jakub Foltyn, Kamil Migdoł, Dorian Bartkiewicz i Siergiej Safonow. W klasyfikacji drużynowej Wibatech zajął 4. miejsce ze stratą 6,26 min do CCC Polsat. Z 14 ekip, które ruszyły na trasę, sklasyfikowano zaledwie połowę.