Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Zobacz: 20 świetnych pomysłów na e-biznes. Jadą na CeBIT

(peż)
Ktotomowi.pl jest pierwszym na świecie serwisem z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi przeznaczonymi specjalnie dla dzieci z niedosłuchem, w szczególności z tzw. implantem ślimakowym
Ktotomowi.pl jest pierwszym na świecie serwisem z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi przeznaczonymi specjalnie dla dzieci z niedosłuchem, w szczególności z tzw. implantem ślimakowym
W listopadzie 2012 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała po raz drugi Konkurs na Innowacyjną E-usługę i Innowacyjną Technologię B2B.

20 laureatów konkursu PARP na e-biznes otrzymuje pakiet Match & Meet Onsite – to profesjonalny pakiet, umożliwiający indywidualną obsługę spotkań z potencjalnymi partnerami biznesowymi bezpośrednio na Targach CeBIT.
Firmy-laureaci, którzy otrzymają pakiet Match & Meet Onsite na Targach CeBIT to:

Kategoria B2B:

1. Nazwa Firmy: EuroFlorist Sp. z o.o.  - I MIEJSCE w kategorii B2B
Strona www: www.bring.euroflorist.pl

EuroFlorist to firma umożliwiająca wysyłanie kwiatów w dowolne miejsce w Polsce i na świecie. Dzięki zrealizowanemu projektowi, procesy biznesowe zachodzące między firmą a grupą ponad 700 współpracujących kwiaciarń, są realizowane on-line.

2. Nazwa Firmy: STAYPOLAND Sp. z o.o. – II  MIEJSCE w kategorii B2B
Strona www: www.staypoland.com

Autorskie, wirtualne „market place” do obsługi podróży służbowych w Polsce. Z systemu korzystają hotele (dostarczają ceny i dostępność miejsc noclegowych), firmy (składają zamówienia na usługi dopasowane do swoich potrzeb) oraz agenci (biura podróży i „affiliates” oferujący usługi StayPoland.com).

3. Nazwa Firmy: Inventory Solutions – III MIEJSCE w kategorii B2B
Strona www: www.inventorysolutions.pl

Inventory Solutions Polska jest liderem w zakresie outsourcingu inwentaryzacji w Polsce. Przedsiębiorstwo oferuje szerokie spektrum usług dla czołowych ogólnopolskich sieci detalicznych, podmiotów produkcyjnych, magazynów i centrów logistycznych. Zrealizowany projekt dotyczył wdrożenia systemu do przeprowadzania i rozliczania inwentaryzacji na mobilne kolektory danych.

Kategoria E-biznes:

1. Nazwa Firmy: KONRAD - I MIEJSCE w kategorii e-biznes
Strona www: www.ktotomowi.pl

Ktotomowi.pl jest pierwszym na świecie serwisem z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi przeznaczonymi specjalnie dla dzieci z niedosłuchem, w szczególności z tzw. implantem ślimakowym. E-usługa oferuje specjalnie przygotowane gry i animacje rehabilitacyjne oraz dostarcza tysięcy naturalnych dźwięków i onomatopei, przez co jest idealnym uzupełnieniem procesu rehabilitacji.

2. Nazwa Firmy: MDPL - II MIEJSCE w kategorii e-biznes
Strona www: www.audioteka.pl

Usługa udostępniania produktów cyfrowych (audiobooków) on-line poprzez serwis internetowy pod adresem audioteka.pl. Serwis oferuje audiobooki do pobrania przez internet, jest jedyną w Polsce platformą aplikacji mobilnych umożliwiająca odbiór także na smartphonach, co stanowi rozwiązanie unikalne na skale światową dzięki wdrożeniu zaawansowanej technologii mobilnej. Audioteka jest liderem na rynku polskim i z sukcesami rozpoczęła ekspansję zagraniczną.

3. Nazwa Firmy: Filmaster   - III MIEJSCE w kategorii e-biznes
Strona www: www.filmaster.tv

Filmaster.TV udostępnienia dużym firmom działającym na rynku mediów usługę polegającą na natychmiastowej personalizacji treści wideo , na podstawie jego o gustu oraz nastroju użytkownika, z uwzględnieniem trendów w sieci. Filmaster jest usługą działającą „w chmurze” i dostępną przez specjalistyczne API, bez konieczności instalacji oprogramowania po stronie klienta.

Wyróżnienia (finaliści):

1. Nazwa Firmy: S-Arts Stanisz
Strona www: www.mintia.com

Mintia to platforma społecznościowa, źródło projektów graficznych tworzonych dla zleceniodawców przez grafików z całego świata. Po złożeniu zlecenia konkursowego, zleceniodawca wybiera swojego zwycięzcę spośród kilkuset nadesłanych prac i otrzymuje wybrany projekt od ręki.

2. Nazwa Firmy: Digital Republic
Strona www: www.digitalrepublic.com.pl

System monitoringu aktywności Internautów w mediach społecznościowych. Narzędzie dla marketerów, pracowników instytucji badawczych oraz agencji Public Relations na rynku polskim, czeski, węgierskim i rumuńskim. Algorytmy semantyczne umożliwiają identyfikację wypowiedzi umieszczanych na forach internetowych, serwisach społecznościowych, blogach, portalach video i serwisach internetowych. Usługi dodatkowe serwisu bazują na technologii wypracowanej w trakcie realizacji e-usługi.

3. Nazwa Firmy: Treco 
Strona www: www.treco.pl

Treco.pl jest pierwszym tak kompleksowym i nowoczesnym portalem dla szkoleniowców. Jego celem jest dostarczenie osobom z branży profesjonalnej wiedzy, narzędzi i informacji z rynku, przy jednoczesnym zwiększeniu indywidualnych zysków oraz lepszemu zarządzaniu sobą w czasie.

4. Nazwa Firmy: T.Dobrzyński Open Closure
Strona www: www.getautoma.com

Projekt zakłada stworzenie dwóch narzędzi: Automa oraz Automatest. Pierwsze z nich służy do automatyzacji obsługi GUI (klikania przycisków, wpisywania słów w pola tekstowe itp.) w aplikacjach i na stronach internetowych, Automatest to oprogramowanie stanowiące rozwinięcie pierwszego produktu, pozwalające na tworzenie i wykonywanie  automatycznych testów graficznego interfejsu użytkownika.

5. Nazwa Firmy: LangMedia
Strona www: www.etutor.pl

Platforma e Tutor.pl – pierwsza w Polsce szkoła języka angielskiego online dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania. Kursy e Tutor angielski i Business English oferowane są w formie e-usługi do samodzielnej nauki. Użytkownik ma też do dyspozycji wbudowany słownik angielskiego, zawierający ponad 160 000 haseł. Słownik otrzymał liczne nagrody, w tym Webstara Akademii Internetu za najlepszy serwis edukacyjny roku 2010 i tytuł Produkt Roku 2011 według PC Word Komputer.

6. Nazwa Firmy: INSIGO G. Róg
Strona www: www.eduweb.pl

Platforma e-learningowa w ramach której prowadzone są szkolenia z zakresu technologii informacyjnej – grafiki, projektowania stron WWW, programowania. Głowna forma to szkolenia wideo, utrwalone na DVD lub w wersji online, do ściągnięcia przez użytkowników, a także Wirtualna Akademia, gdzie organizowane są warsztaty na żywo na zasadzie webinarów i oferują podobne możliwości jak szkolenia stacjonarne.

7. Nazwa Firmy: uczestnicy.pl
Strona www: www.uczestnicy.pl

Serwis ułatwia organizację wydarzeń poprzez zarządzanie zapisami na wydarzenie, prace grupową wielu organizatorów oraz wpuszczanie osób na wydarzenie, dzięki aplikacji mobilnej. Integracja z serwisem Facebook, pozwala rejestrować uczestników na wydarzenia, bezpośrednio z FanPage danego organizatora na Facebooku. Integracja z serwisem przelewy24 pozwala na płacenie online za wydarzenia oraz bezpośredni przepływ gotówki od uczestników do organizatorów.

8. Nazwa Firmy: Artefakt
Strona www: www.projektoskop.pl

Intuicyjna e-usługa umożliwiająca przegląd bazy projektów domów i wyszukanie interesującego użytkownika projektu. „Projektoskop” przedstawia informacje o dostępnych projektach domów jednorodzinnych znajdujących się w ofercie kilkudziesięciu biur i pracowni projektowych.

9. Nazwa Firmy: YouArtMe
Strona www: www.youartme.com

Youartme skupia młodych twórców z całego świata. Jej celem jest promocja niebanalnej sztuki w formie reprodukcji prac na różnych mediach. Zasadniczą funkcjonalnością e-usługi komercjalizacji sztuki jest  funkcjonalność umożliwiająca zakup cyfrowych reprodukcji dzieł sztuki od współczesnych autorów przy jednoczesnym automatycznym wykonaniu reprodukcji w jednej z współpracujących z Youartme firm poligraficznych.

10. Nazwa Firmy: Petra
Strona www: www.petra24.pl

Księgowość dla firm Petra24.pl – usługa polegająca na udostępnianiu firmie dopasowanego oprogramowania księgowego z modułem do wystawiania faktur sprzedażowych. Serwis prowadzi przedsiębiorców „krok po kroku” podczas wprowadzania danych rozliczeń księgowych, nie angażując ich w techniczną stronę księgowości. Atutem jest niska stała miesięczna opłata za użytkowanie, przy braku konieczności zakupu oprogramowania i aktualizacji.

11. Nazwa Firmy: Stopango
Strona www: www.stopango.pl

Platforma Stopago umożliwia planowanie trasy dla transportu publicznego, możliwość uzyskania informacji o zaplanowanych odjazdach, sprawdzenie rozkładu jazdy. W urządzeniach mobilnych rozwijana jest funkcja nawigacji pieszej. Głównym rynkiem obecnie jest USA, Kanada i Australia. Platforma wykorzystuje geolokalizację użytkownika, połączenie internetowe i zaawansowane algorytmy.

12. Nazwa Firmy: City-nav
Strona www: www.jakdojade.pl

Jakdojade.pl jest  elektronicznym planerem podróży środkami transportu miejskiego w największych polskich miastach. Zawiera kompleksową informację pasażerską udostępnianą w postaci tekstowej i graficznej, dokładnej – optymalnej trasy podróży pomiędzy dowolnymi punktami w aglomeracji miejskiej. Serwis umożliwia planowanie podróży w systemie „door – to – door” z dowolnego punku A do dowolnego punktu B. Jest liderem na rynku polskim.

13. Nazwa Firmy: Sonbou
Strona www: www.fiszkoteka.pl

Fiszkoteka to skuteczne narzędzie do nauki języka online. Skuteczność bierze się z wykorzystywania podczas nauki kilku zmysłów jednocześnie (wzrok, słuch, dotyk [przepisywanie]) oraz dzięki systemowi inteligentnych powtórek, który jest oparty na badaniach nad pamięcią. Dostępna jest także wersja zagraniczna (memoteque.com) oraz trwają końcowe testy wersji mobilnej (Android / iOS)

14. Nazwa Firmy: BTC Connect
Strona www: www.oxeris.com

Oxeris jest e-usługą w technologii Cloud, która zapewnia możliwość ochrony telefonów i laptopów przed kradzieżą, utratą danych, a także pełną kontrolę nad legalnością oprogramowania na urządzeniach mobilnych oraz stacjonarnych w firmach i instytucjach. Łatwość i intuicyjność obsługi Oxerisa zapewnia użytkownikowi skuteczną ochronę na wypadek kradzieży/ zaginięcia urządzenia.

Targi CeBIT
(Hanower 5-9 marca 2013 r. )
 to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie. Od 1986 r. inspirują do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, dają impuls do rozwoju branży i ułatwiają osiągnięcie sukcesu na rynku. Targi rokrocznie przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział przeszło 311 tys. osób (wystawców i zwiedzających) z ponad 50 krajów. Przyszłoroczna edycja targów jest szczególna - Polska jest Partnerem Strategicznym Targów CeBIT 2013. Partnerstwo Polski przy organizacji Targów CeBIT jest jednym z elementów 3-letniego programu promocji polskiej branży ICT pod hasłem "Do IT with Poland" w ramach kampanii "Polska Power".

Dla przedsiębiorców polskich przygotowana została oferta specjalna: do dyspozycji wystawców będzie kompletne zaplecze targowe, w tym m.in. internet, salonik VIP oraz przestrzeń konferencyjna. Ponadto PARP zapewnia kampanię reklamową w prasie oraz na lotniskach, szereg konferencji prasowych, pokazy rodzimych rozwiązań, wynalazków oraz osiągnięć naukowych, a także profesjonalny turniej polskich gier komputerowych.
Więcej szczegółów w tym bieżące informacje oraz oferta i formularz zamówienia znajdują się na stronie cebit.mg.gov.pl 

 

Wideo

Materiał oryginalny: Zobacz: 20 świetnych pomysłów na e-biznes. Jadą na CeBIT - Kurier Poranny

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Damianyyy

w hrd.pl przeważnie..

z
zakreconyinternetowy

w hurtowni? a gdzie kupujesz? 

D
Damianyyy

Świetny artykuł, wiele inspiracji. Do tego świadomość, że ten internet jest jeszcze taki nieodkryty..... ja na razie trzymam się domen w nich na razie widzę potencjał. Dlatego inwestuję, szczególnie w nowe domeny globalne. I żeby nie było nie kupuje ich w detalu, ale w hurtowni domen internetowych. Bo tak jedna to kosztuje troche sporo, a tak w większej ilości można liczyć na sporą oszczędność .

b
bossowietomy

Dla chcacych zarabiać w internecie mam kilka propozycji na www.katalog.ezyski.pl

K
Kazik

Bardzo ważne jest w przypadku zakładania własnego e-biznesu, aby wybrać firmę doświadczona i sprawdzoną w zakresie usług informatycznych, projektowania graficznego i programowania. Ja korzystałem z usług agencji inteaktywnej www.edios.pl, która zrealizowała juz ponad 100 portali internetowych i posiada szeroką bazę oprogramowania. Warto wejść na ich strone i sprawdzić co oferuja, ja jestem z nich zadowolony i mam własny serwis katalogu firm. E-biznes się oplaca moi drodzy ;) Kazik

Z
Zenek

"Przyszłoroczna edycja targów jest szczególna - Polska jest Partnerem Strategicznym Targów CeBIT 2013"
 
O q*** jak to mozliwe ze Banan republic of poland jest strategicznym partnerem Cebitu ? W produkcji bananow ?
 
Normalnie rozjebal mnie ten wpis i ci wystawcy .

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3